Jelgavnieki Latvijas 99.dzimšanas dienu atzīmē ar kopīgu skrējienu

Ap pussimt visdažādākā vecuma jelgavnieku Latvijas  99.dzimšanas dienu atzīmēja ar kopīgu skrējienu. Lai tas būtu pa spēkam ikvienam, posmi aizņēma vien  nepilnus piecus kilometrus. Akcija ''Izskrien Latviju'' daudzās pilsētās jau kļuvusi par tradīciju, bet Jelgavā šāds pasākums notika pirmoreiz.

Latvijas dzimšanas diena ir visas tautas dzimšanas diena, tāpēc tā jāatzīmē kopā. Tā spriež Arvīds Tareila, kurš, neraugoties uz astoņiem gadu desmitiem uz pleciem, izvēlējies Jelgavā izskriet Latviju.

"Tas ir pats par sevi saprotams. Latvijai ir 99 gadi. Un tāds pasākums ir. Kāpēc lai to nedarītu? Skriešu, es esmu skrējējs. (..) Tagad man ir trauma, bet šito es nevarēju izlaist," saka Arvīds.

Tradīciju valsts svētkus atzīmēt, izskrienot Latvijas kontūru, Jelgavā pagājušajā gadā pirmie aizsākuši sportisti. Šoreiz sportiskā sagatavotība nav svarīga. Galvenais ir kopā būšana un piederības sajūta.

"Tas ir diezgan svarīgi, jo mēs esam ļoti pateicīgas tiem cilvēkiem, kuri šo valsti izcīnija. Ka tā ir neatkarīga valsts, un mēs tajā varam dzīvot," teic skrējiena dalībniece.

Lai piedalīties varētu gan tie, kuri vēl tikai sper pirmos soļus, gan tie, kuriem piemērotāka ir nūjošana vai soļošana, Latvijas kontūra skrējienam izveidota vien nepilnos piecos kilometros. Un tas esot bijis grūts uzdevums.

Jelgavā šāds mūsu Latvijai veltīts visu paaudžu vienotības skrējiens notika pirmoreiz. Visi klātesošie gan ir vienisprātis, ka tai noteikti jākļūst par neatņemamu svētku tradīciju vēl daudzu gadu garumā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti