Jelgavas tiesa: Žurnālistam nav jāatklāj savs informācijas avots

Slēgtā tiesas sēdē trešdien tika uzklausīts „Zemgales Ziņu" žurnālists Edgars Kupčs. Viņš pie tiesas saukts par savām publikācijām, kas cēlušas neslavu Jelgavas domes ārpakalpojumos algotam juristam Dzintaram Legzdiņam. Šīs lietas pamatā bija pieprasīts atklāt žurnālista informācija avotu, kas viņam piegādājis tiesas protokolu, uz kura pamata arī raksts veidots.

Tūlīt pēc tiesas sēdes Kupčs tika nopratināts policijā jau par citu rakstu, kurā norādījis, ka Jelgavas novads par neadekvātu cenu pirks no domes vadītāja Ziedoņa Caunes drauga Ulda Antīpina kultūras namu. Tas, ka uzņēmēju nosauca par Caunes draugu, esot aizskāris viņa cieņu. Edgars Kupčs uzsver, ka darbu turpinās un informācijas avotus nav atklājis.

„Pats tiesas sēdes protokols, no kura veido publikāciju - tam nav nekādas nozīmes sēdē. Tiesas sēdes, no kuras bija protokols, bija atklāta. Tāpēc nav nozīmes, kas man to piegādāja, jo tur tikpat labi varēju būt es pats. Un trešais un ceturtais arguments ir tas, ka Eiropas Cilvēktiesību prakse, kas atzīst žurnālista sargsuņa lomu un nozīmi, un izdevēja un žurnālista pienākums ir sargāt informācija avotu. Turklāt pati policiste ir atzinusi, ka  nostājusies cietušā pusē un viņas pienākums ir savākt pierādījumus pret mani," sacīja Kupčs.

Viņš uzskata, „ka tādas lietas turpināsies. Lagzdiņa gadījumā redzu, kādi advokāti tiek noalgoti, kā rīkojas policija, kas man šodien vēl prasīja papildu paskaidrojumu par frāzēm, kuras neesmu teicis. Novadam nepatīk, ja laikraksts raksta par lietām, kuras ir sabiedrībai apšaubāmas. Tas ir labs izaicinājums kaut ko tādu darīt, bet tas nozog manu darba laiku. Visu dienu esmu pavadījis tiesā un policijā, kad vajadzētu ķerties pie avīzes gatavošanas. Bet tas ir interesanti, protams."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti