Jelgavas tiesā neizdodas sākt skatīt Līvbērzes paverdzinātāju lietu

Jelgavas tiesa sāka izskatīt krimināllietu, kurā par naudas izspiešanu, cilvēku nolaupīšanu, viņu ekspluatēšanu un paverdzināšanu vairāku gadu garumā apsūdzēti septiņi cilvēki.

Prokuratūra uzskata, ka apsūdzētie saviem upuriem, lielākoties cilvēkiem gados, pieprasīja atdot sociālos pabalstus un pensijas, atstājot viņus bez iztikas līdzekļiem.

Cietušajiem atņemtas pases un viņi ar varu turēti īpašumā Jelgavas novada Līvbērzes pagastā. Lietu pēc būtības tiesa piektdien izskatīt nesāka, par pirmo tiesas sēdi pastāstīja Jelgavas tiesas pārstāve Sanita Grinšpone.

Tiesas pārstāve Sanita Grinšpone: Jelgavas tiesa atliek Līvbērzes paverdzinātāju lietuZane Mače

  Lietā bija septiņi apsūdzētie, visi bija ieradušies, diviem no viņiem bija piemērots drošības līdzeklis apcietinājumus, kuru tiesa negrozīja.

  Lieta atlikta uz 8.septembri, jo vienam apsūdzētajam nebija aizstāvja, un tas ir būtisks pamatojums lietas atlikšanai, norādīja Grinšpone.

  Šajā krimināllietā par cietušiem atzīti 13 cilvēki. Ziņu aģentūra LETA vēsta, ka apsūdzētie medijiem piektdien tiesā sacīja, ka savu vainu noziegumos neatzīst.

  Par četru vīriešu un trīs sieviešu grupējumu, ko vadīja kāds teju 60 gadu vecs vīrietis, likumsargi uzzināja tikai pērn 1. jūnijā. Līdz potenciālajiem vainīgajiem nebija viegli tikt, jo paverdzinātāju gūstā nonākušie vecīši baidījušies liecināt.

   2014.gadā  mājās pie grupas līdera notika kratīšana saistībā ar akcīzes precēm, un arī tad tur bija tā saucamie strādnieki, taču neviens neizteica nekādas pretenzijas.

  Likumsargi grupējumu tur aizdomās par 55 nozieguma epizodēm, lietā zināmi 16 cietušie, bet noziedzniekiem tiek inkriminēti pārkāpumi pēc 12 Krimināllikuma pantiem. Par cilvēku nodzirdīšanu un paverdzināšanu vietējie iedzīvotāji zināja gadu desmitiem, par veco iedzīvotāju sūrajiem dzīves apstākļiem zinājusi arī Jelgavas novada pašvaldība.

  Jau vēstīts, ka Jelgavas pusē kāda organizēta grupa vairākus gadus izspiedusi naudu, paverdzinājusi un turējusi nebrīvē maznodrošinātus un vientuļus cilvēkus. Noziedznieki no cietušajiem izspieduši 30 000 eiro.

  Bandas vadonis apgādāja ar alkoholu cilvēkus, kuri bija atkarīgi no tā, un dzinis cilvēkus parādu jūgā. Kad pircēji palika noziedzniekam parādā, viņiem atņēma pases, banku kartes, no kurām noziedznieki izņēma naudu - cietušo pabalstus un pensijas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti