Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Darba tirgu Kurzemē papildina augsta līmeņa profesionāļi

Jelgavā reorganizēs skolu tīklu

Jelgavas reorganizējamās skolas vecāki pulcējušies protesta mītiņā

Jelgavas 2. pamatskolas direktore un vecāki pirmdien, 18. februārī, pulcējās mītiņā, protestējot pret ieceri pievienot viņu skolu Jelgavas 6. vidusskolai.    

Skolu tīkla attīstības plānā pašreizējo mājvietu atstāt paredzēts Jelgavas 2. pamatskolai, ko plānots apvienot ar 6. vidusskolu, kurai ir vislielākās un arī visnepiepildītākās telpas.

Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidroja, ka Jelgavā “kreisajā krastā ir divas skolas ļoti tuvu viena otrai, 5. vidusskola un 2. pamatskola arī īsteno faktiski vienādas izglītības programmas, izņemot to, ka 5. vidusskola īsteno arī vidusskolas programmu. Savukārt Lielupes labajā krastā ir viena skola”.

Apvienošana gan nenotikšot mehāniski. 1.-3. klašu skolēnus uzņemt varēs 5. vidusskola, bet 6.-7. klašu audzēkņi varēs palikt savā pašreizējā skolas ēkā un integrēties Spīdolas Valsts ģimnāzijā.

Jelgavas 2. pamatskolas direktore Ināra Keiša gan  nepiekrīt šādai reorganizācijai, jo  viņas vadītajā skolā esot gan bērnu skaita pieaugums, gan laba izglītības kvalitāte, un “problēmu vajadzētu risināt starp vidusskolām”.

Pret reorganizāciju ir arī vairums 2. pamatskolas skolēnu vecāku, kuri dažādas akcijas organizē visu šo gadu, bet pirmdien pulcējušies mītiņā hercoga Jēkaba laukumā. Viņuprāt, tā esot skolas iznīcināšana, neievērojot bērnu intereses.

 

“Esam apzinājuši to, kur mūsu bērni dzīvo realitātē. 90% bērnu dzīvo šaipus upei, apmēram 1-1,5 kilometru attālumā no šīs skolas. Skaidrs, ka tie bērni principā neies uz to skolu,” sacīja 2. pamatskolas vecāku padomes pārstāvis Gatis Ozols.

“Vecāki netika aptaujāti, un netika ņemts vērā arī viņu (bērnu) viedoklis. Un vispār mums nebija informācijas, ka notiks reorganizācija. Visi runāja tikai par izglītības kvalitātes paaugstināšanu,” piebilda 2. pamatskolas audzēknes mamma Inese Rinkmane.

Uz pašreizējo 2. pamatskolas ēku jau šovasar pārcelsies Spīdolas Valsts ģimnāzija, kurai tā būs jau astotā mājvieta. Ilgtermiņā gan arī tajā vietas būšot par maz, jo skola plāno attīstīt bakalaurāta programmu un kļūt par pilna cikla ģimnāziju.  Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse piekrīt, ka plašākas telpas ir 6. vidusskolas ēkā, tomēr tas arī nebūtu labs risinājums.

“Šajā krastā ir 5. vidusskola, kur vēl ir daudz vietu krievu tautības bērniņiem, bet, ja mēs ieejam tajā krastā kā konkurējoša vidusskola... Un tur jau ir 4. vidusskola ar savu mūzikas virzienu, stipra skola. Nu divām vidusskolām īstenībā nav bērnu,” sprieda Vilkārse.

Gala lēmums par skolu reorganizāciju tiks pieņemts šā mēneša domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt