Jelgavas pusē personu grupa nolaupa jaunieti un aizved uz mežu izrēķināties

Likumsargi Jelgavā aizturējuši personu grupu, kas, pielietojot vardarbību, bija nolaupījusi kādu jaunieti, aizvedusi viņu uz mežu un pazemojusi, informēja Valsts policija (VP).

Šī gada 20. februārī Jelgavā pieci jaunieši bez uzaicinājuma iekļuva dzīvoklī un, pielietojot fizisku spēku un izsakot draudus, nolaupīja 1999. gadā dzimušu jaunieti, kuru ievietoja vieglās automašīnas "BMW 525D" bagāžas nodalījumā un aizveda uz mežu "pāraudzināšanas" nolūkos. Mežā noziedzīgās darbības tika turpinātas, jaunietis tika pazemots un viņam tika draudēts ar fizisku izrēķināšanos. Pēc tam cietušais tika atkal ievietots minētās automašīnas bagāžas nodalījumā un vests atpakaļ uz pilsētu.

Tā kā jaunietim izdevās par notikušo paziņot likumsargiem, operatīvo darbību rezultātā jau pēc neilga laika Speciālo uzdevumu bataljona Zemgales reģiona rotas darbinieki automašīnu apturēja un aizturētos nodeva dežūrējošai operatīvajai grupai un papildus piesaistītajiem Jelgavas Kriminālpolicijas nodaļas operatīvajiem darbiniekiem, kuri veica darbu ar aizturētajiem, cietušo un lieciniekiem, lai noskaidrotu notikušā motīvus un apstākļus.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti 1992., 1998., 2000., 2001. un 2002. gadā dzimuši Tukuma un Dobeles iedzīvotāji. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 153. panta pirmās daļas par personas sagrābšanu, lietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli (personas nolaupīšana). Šobrīd visām personām ir piemēroti piespiedu līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, taču attiecībā uz minētā panta pārkāpumiem paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.   

VP atgādina, ka šādā vardarbīgā veidā savstarpējo attiecību kārtošana ir sodāma rīcība, par ko paredzēta kriminālatbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti