Dienas ziņas

E. Makrons noslēdz vizīti Latvijā

Dienas ziņas

Vairākās skolās ievieš daļēji attālinātās mācības

Kopš piektdienas dzēš ugunsgrēku siena šķūnī

Jelgavas pusē kopš piektdienas dzēš ugunsgrēku siena šķūnī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jau piekto dienu Jelgavas novada Līvbērzes pagastā turpinās gruzdošu siena ruļļu dzēšana. Ugunsgrēkā cietusi ēka 1200 kvadrātmetru platībā un 2000 siena un salmu ruļļi, kas piederēja vienam no lielākajiem lopkopības uzņēmumiem Jelgavas novadā. Aizdomās par ļaunprātīgu dedzināšanu Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu.

Izsaukumu uz kādreizējo fermu "Liepas" Jelgavas novada Vārpas ciemā ugunsdzēsēji saņēma  aizvadītajā piektdienā plkst.18.36. Uguns izplatīšanās tika ierobežota jau naktī uz sestdienu, bet darbs pie gruzdošo siena ruļļu dzēšanas un izvešanas joprojām turpinās. Šodien strādā jau piektā ugunsdzēsēju maiņa.

"Šis ir ļoti smags darbs, tāpēc ka sākotnēji te bija 2000 ruļļu, un viņi ir ļoti blīvi. Praktiski mums katrs rullis ir jāizjauc un jānolej tāpēc, ka sākumā, ko mēs lejam, tas ir tāpat kā dzēst galda virsmu – vienkārši ūdens aiziet prom, un viss," saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Jelgavas brigādes Kalnciema posteņa vada komandiera vietnieks Andris Bēms.

Pie nodegušās ēkas ruļļus nav kur izklīdināt, tāpēc dzēšanas darbos palīdz arī uzņēmuma tehnika, kas izjauktos ruļļus pārved uz citu vietu. Ugunsgrēkā pilnībā izpostīta arī ēka un blakus esošā elektrības līnija. Kā telefonsarunā  skaidro uzņēmuma "Agrofirma Jelgava" direktors – lopi bez barības un pakaišiem tāpēc nepalikšot, bet zaudējumi esot lieli. Viņš gan cer, ka tie varētu tikt atlīdzināti, jo pastāv aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu.

"Pirms kāda mēneša jau vienreiz bija mēģinājums salmus dedzināt. Varbūt tie paši vai citi? Nezinu. Jānoplāta rokas, nu ko tur var izdarīt. Kā tur tālāk būs ar civilprasību, es nezinu. Nezinu kas tās par  ģimenēm," norāda SIA "Agrofirma Jelgava" direktors Edgars Silakalns.

Valsts policijas Zemgales reģionālā pārvalde apstiprina, ka par aizdomās turētām atzītas divas personas. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc 185. panta otrās daļas par svešas mantas tīšu bojāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti