Jelgavas novads, visticamāk, plāno izgādāt amatu Zemgales galvenajam policistam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

No trešdienas, 9.decembra, vakants ir Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka amats, jo līdzšinējais policijas vadītājs Haralds Laidiņš devies izdienas pensijā, un, visticamāk, tieši viņam jaunu amata vietu izveidojusi Jelgavas novada dome, kuras vadība ik palaikam nonāk sadursmē ar likumiem un kuras visi iespējamie pārkāpumi Valsts policijā tikuši izbeigti bez vainīgo atrašanas.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš izdienas pensijā dodas pēc gandrīz 27 gadu dienesta 54 gadu vecumā. Savulaik viņš bijis Valsts policijas vadībā, bet Zemgales policijas priekšnieka amatā viņu iecēla līdz ar pārvaldes izveidi. Par galveno veikumu Laidiņš pirmkārt min ātri atklāto Jēkabpils policistu lietu, kad likumsargi kļuva par laupītājiem un apšaudē nogalināja savu kolēģi.

Taču ir arī globālāki panākumi, piemēram, apkarots nelegālais bizness ar zādzībām no naftas produktu cauruļvada,  veiksmīgi apkarota korupcijas - šogad vien pieķerti  99 kukuļdevēji un “17 savus darbiniekus esam noņēmuši no trases par negodīgu rīcību”, stāstīja Laidiņš.

 Tuvākajā laikā Laidiņš plāno, kā pats saka, nedaudz atpūsties, jo šis darbs bija “nedaudz uz nerviem”.

Zemgales reģiona galvenais policists stāvējis klāt arī visām skaļajām lietām, kurās figurējis Jelgavas novada domes vadītāja «zaļzemnieka» Ziedoņa Caunes vārds. Tā savulaik tika izbeigta skandalozā malumedību lieta, kurā pēc pieķeršanas ar šaujamo rokā policisti Caunem ļāva atbrīvoties no iespējamiem pierādījumiem un tikai tad sauca uz pratināšanu. Vēlāk Caunem bija konflikts ar Elejas iedzīvotājiem, kam šķita, ka mērs iesaistīts malumedībās ar alkohola lietošanu. Kriminālprocesu toreiz sāka pret pašiem iedzīvotājiem par draudēšanu Caunem. Savukārt aizvadītajā vasarā policija neatrada Caunes vainu pēc tam, kad vietējie jaunieši sūdzējās, ka mērs viņus iekaustījis.

Tikmēr pēdējā domes sēdē Caunes vadītā Jelgavas novada dome savā pašvaldības policijā izveidojusi jaunu – priekšnieka vietnieka - amata vietu.

Laidiņš Latvijas Radio atzina, ka viņu par darbu uzrunāja jau trīs pašvaldības, kuras viņš gan negribēja nosaukt.  Vai darbā aicinātāju vidū ir arī Jelgavas novads, Laidiņš neatbild.

Izvairīgs ir arī mērs Caune, kurš Latvijas Radio sacīja, ka baumas nekomentēs.  

Pašreizējais novada pašvaldības policijas šefs Haralds Dauginovičs, kas arī bijis klāt visās Caunes sadursmēs ar likumu, pirms tam vadīja Valsts policijas Jelgavas iecirkni, bet sadarbību ar Cauni sāka pēc došanās pensijā.

Domes sēdē Caune deputātiem skaidroja – ļoti iespējams, ka jaunizveidotā policijas priekšnieka vietnieka vieta tiks aizpildīta ar kādu no labākajiem inspektoriem. Varbūt arī rīkošot konkursu.

Savukārt Caunem opozīcijā esošā «Saskaņas» deputāte Irīna Dolgova domē rosināja vietnieka vietā izveidot divas inspektoru amata vietas. Priekšlikums vairākuma atbalstu neguva.

Vēl pavasarī dome atbrīvoja mēra vietnieci «Reģionu alianses» deputāti Aiju Tračumu, kas publiski mēdza paust Caunem pretējus viedokļus. Toreiz dome argumentēja, ka tādējādi ekonomēs budžeta naudu. Tomēr kopš tā laika vairākās novada struktūrās izveidoti vietnieku amati ar pienācīgu atalgojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti