Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ludzā sakārto linu fabrikas teritoriju

Jelgavas novadā slēdz Ķīves bibliotēku

Jelgavas novadā slēdz Ķīves bibliotēku

Jelgavas novada Ķīves bibliotēkas lasītājiem jau no šīs nedēļas nogales pēc grāmatām būs jādodas uz sešus kilometrus attālo Vilces pagasta bibliotēku. Lēmums par grāmatu krātuves slēgšanu pieņemts tāpēc, ka iedzīvotāju skaits apdzīvotajā vietā sarūk, bet 117 gadus vecā ēka, kurā atrodas bibliotēka, ir katastrofālā stāvoklī. 

Pirmais priekšstats par Vilces pagasta Ķīves bibliotēkas mājīgi iekārtotajām telpām izrādās visai mānīgs. Telpā, kur nav iekaramo griestu, virs grāmatu plauktiem ir plaisas, un griesti nedaudz arī ieliekušies. Tas arī esot bijis iemesls, kāpēc bibliotēka no 1. decembra būs slēgta.

“Par to jau bija runa kādus 3-4 gadus, ka varbūt varētu reorganizēt. Salikt divus fondus kopā. Nu tāds ir rezultāts,” sacīja Ķīves bibliotēkas vadītāja Regīna Deksne.

Teritoriāli Ķīves bibliotēka apkalpo lielāko Vilces pagasta daļu, tomēr vairāk nekā simt Ķīves lasītājiem, no kuriem ceturtā daļa ir gados veci cilvēki, turpmāk tuvākā bibliotēka būs sešus kilometrus attālajā Vilces centrā.

“Mēs esam veikuši aptauju, un daudzi no šiem vecākā gadagājuma cilvēkiem vēlētos, lai vismaz reizi mēnesī viņiem nodrošinātu transportu, kā nokļūt uz Vilces centru,” stāstīja Regīna Deksne.

Birutas kundze, kas dzīvo šīs pašas ēkas pašvaldībai piederošā jumta dzīvoklīti, atzina, ka bibliotēkas aiziešana būšot liels zaudējums, bet ēka tik tiešām esot bīstama.

“Griesti drīz iebruks iekšā. Jumtu neviens netaisa. Plēvi uzklājām bēniņos, lai lietus gultā netek,” stāstīja Biruta.

Līdz šā gada sākumam Jelgavas novada pašvaldībai piederējusi visa Ķīves skolas ēka.  Kad divi dzīvokļi atbrīvojušies, tie pārdoti izsolē. Vēl pēc pieciem mēnešiem, veicot apsekošanu, būvinspektors sniedzis atzinumu, ka dzīvojamā ēka, kurā atrodas arī bibliotēka, ir cilvēka drošību apdraudoša būve.

Jelgavas novada kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna skaidroja, ka “pašvaldība vairāku gadu garumā pauda savu viedokli, ka ēkā neieguldīs finanšu līdzekļus, jo stāvoklis ir tāds neviennozīmīgs. Mums šeit ir gan ūdensvada, gan kanalizācijas problēmas un apkures problēmas.”

Pret bibliotēkas slēgšanu neiebilst arī Latvijas Bibliotēku padome, jo pagastā ar 1700 iedzīvotājiem paliek divas bibliotēkas. Tādējādi valdības noteikumi tiek izpildīti. 

Pašvaldības deputāti par bibliotēkas slēgšanu balsos 28. novembra domes sēdē, bet par to, vai pašvaldībai piederošo ēkas daļu pārdot izsolē vai tomēr tajā ieguldīt līdzekļus, tikšot lemts vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt