Dienas ziņas

Diskutē par Lielvircavas kultūras nama iegādes niansēm

Dienas ziņas

Krēslinieku muzeju apbalvo ar Latviskā mantojuma zīmi

Drošības diena Jelgavas novada skolās

Jelgavas novada skolēniem māca ceļu satiksmes noteikumus

Statistikas dati liecina, ka ceļu satiksmes negadījumos visbiežāk cieš bērni vecumā no 10 līdz 14 gadiem. Lai pamatskolēniem vēl un vēlreiz atgādinātu satiksmes noteikumus, kā arī informētu skolēnus par iespējamo atbildību, ja pārkāpts likums, skolās jau 15. gadu notiek drošības diena. Piektdien zināšanas, kas nepieciešamas pašu drošībai, apguva septiņu Jelgavas novada skolu audzēkņi.

Aizpildīt satiksmes noteikumu testu un salikt ceļazīmi no mozaīkas ir viens no uzdevumiem, kurus drošības dienā veica Jelgavas novada skolu komandas. Un policijas darbinieki atzīst - skolēnu zināšanas nav peļamas. „Mums vakar [ceturtdien] bija tāds pats pasākums Ozolnieku vidusskolā un ļoti labi viņiem gāja tieši šajā testā," saka Valsts policijas Zemgales reģiona nepilngadīgo lietu inspektore Kristīne Lonska.

Statistikas dati liecina, ka Jelgavas rajonā šogad ceļu satiksmes negadījumos cietuši 19 bērni, deviņi no tiem Jelgavas pilsētā. Lai gan līdz gada beigām vēl divi mēneši, salīdzinot ar 2012. gadu, šogad cietušo, iespējams, būs mazāk, un lielā mērā tas atkarīgs no pašiem jauniešiem. „Mēs cenšamies ievērot, jo tas var apdraudēt mūsu dzīvību, bet, ja mēs ievērosim un klausīsim policijas noteikumiem, tad viss būs kārtībā," saka Staļģenes vidusskolas audzēknis Dāvis Švarcs.

Lai justos drošs un pasargāts, jāzina ne tikai ceļu satiksmes noteikumi, tāpēc drošības dienā skolēni atkārto arī zināšanas par pirmās palīdzības sniegšanu, analizē iespējamās situācijas uz ielas, skolā, un atraktīvā veidā ieskatās arī kriminālkodeksa lappusēs. Piemēram, Aizupes pamatskolas audzēkne Diāna Brunava atzīst, ka skolā visbīstamākā parādība ir skolēnu savstarpējā vardarbība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti