Dienas ziņas

Valdeķu iela var palikt bez bērnu laukuma

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Panāk teritorijas plānojuma darbības apturēšanu

Jelgavas novada pašvaldība piekrīt dažiem pārmetumiem par teritorijas plānojumu, bet par citiem gatava diskutēt

Jelgavas novadā vietējiem iedzīvotājiem, kuri uzskatīja, ka pašvaldība viņu vēlmes neņem vērā, izdevies panākt novada teritorijas plānojuma apturēšanu. Jelgavas novada pašvaldība atzīst vairākas kļūdas, bet par daudziem jautājumiem esot gatava diskutēt ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Darbs pie jaunā novada teritorijas plānojuma izstrādes, kurā noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, kā arī iekļauti dažādi teritorijas  izmantošanas nosacījumi ar mērķi  nodrošināt  gan ekonomisko attīstību, gan dabas aizsardzību, Jelgavas novadā aizsākās 2017. gada vasarā un ilga 2,5 gadus. Plāna izstrādes laikā ar savu redzējumu par vēja ģeneratoru parku izveidi novadā  klajā nāca uzņēmums ''Eolus'', kas radīja satraukumu daudzos iedzīvotājos.

“Mēs vēlējāmies, lai pašvaldība, atļaujot būvēt vēja elektrostacijas un parkus, nosaka konkrētus parametrus, līdzīgi kā tas ir mājām, zonām un citiem objektiem,” norāda sabiedrības iniciatīvas pārstāvis Ainārs Sviklis.

Viņš stāsta, ka teritoriālā plāna otrās redakcijas laikā pašvaldībai uzrakstījis vairākus iesniegumus ar šo lūgumu, tomēr neesot sadzirdēts. “Es pats personīgi kontaktējos ar domes deputātiem, uzrunājot katru no viņiem un jautājot, vai ir kāda informācija par vēja parku nākotni. Uz ko viņi atbildēja, ka nav, bet neesot arī pamata satraukumam,” stāsta Sviklis.

Neraugoties uz to, ka likums jau nosaka, ka vēja ģeneratoru parkus nedrīkst veidot uz Nacionālas nozīmes lauksaimniecības zemēm, kādas Jelgavas novadā ir diezgan daudz, Sviklis ar iesniegumu vērsās VARAM.

Veicot teritorijas plānojuma izvērtējumu, ministrija saskatījusi vēl vairākus pārkāpumus. Apbūves noteikumos dotas atsauces uz paskaidrojuma rakstā neesošiem pielikumiem. Pretēji detālplānojumā noteiktajam zonējumam individuālo dzīvojamo māju apbūve, teritorijas plānojumā tā iezīmēta kā lauksaimniecības teritorija. Arī kādreizējā Sibīrijas mēra lopu kapsēta, grafiskajā daļā attēlota kā lauksaimniecības teritorija.

Konstatējot virkni pārkāpumu, ministrija pieņēma lēmumu teritorijas plānojumu apturēt.

“Šobrīd esam tikai virspusēji pārskatījuši šo dokumentu, un atsevišķos punktos atzīstam, ka ir pašvaldības pieļautās kļūdas. Tomēr ļoti daudzos jautājumos esam gatavi ar ministriju diskutēt, jo uzskatām, ka jautājumi ir diskutējami, analizējami un pārstrīdami,” norāda Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Saskaņā ar likumu pašvaldībai līdz 27. decembrim jāsasauc domes ārkārtas sēde, kurā vai nu jāpieņem lēmums atcelt saistošos noteikumus vai trīs mēnešu laikā rīkojums jāapstrīd Satversmes tiesā. Ar ministra rīkojumu šogad apturēti arī Ogres un Līgatnes novadu lokālplānojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt