Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Par Āfrikas cūku mēra draudiem satraukums arī Kurzemē

Dienas ziņas

Latgalē jūtams tūristu pieplūdums

Jelgavas novadā mudina atpirkt pašvaldības dzīvokļus

Jelgavas novadā mudina atpirkt pašvaldības dzīvokļus

Jelgavas novada pašvaldības īpašumā ir vairāk nekā tūkstoš  dzīvokļu, kuri nav privatizēti. Šāda nasta novadam esot pārāk smaga, tāpēc iedzīvotāji tiek mudināti dzīvokļus atpirkt, to vērtību izmaksājot piecu gadu laikā. Tomēr interese  ir visai niecīga. Vēlmi kļūt par īpašniekiem izteikuši vien apmēram 80 īrnieku.

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad    dzīvokļus varēja privatizēt par sertifikātiem, vairāk nekā tūkstoš Jelgavas novada ģimenes lēma, ka pietiks ar īrnieka statusu. Īpaši daudz neprivatizēto dzīvokļu ir kādreizējā rūpniecības pilsētiņā Kalnciemā.

„Nebija, par ko dzīvot, un viņi pārdeva savus sertifikātus, bet pēc tam, kad varēja privatizēt dzīvokļus, nebija vairs, par ko…” saka Aleksandrs Šipūļins, Kalnciema iedzīvotājs.

Tā kā pašvaldības uzdevums nav nodarboties ar dzīvokļu īri personām, kas neatbilst likumā noteiktajam statusam, nolemts mudināt īrniekus iegādāties  dzīvokļus savā īpašumā. Tie, kuri piekritīs savu dzīvojamo platību atpirkt no pašvaldības, to varēs izdarīt, piecu gadu laikā maksājot atlikto maksājumu. Turklāt dzīvokļu vērtība  esot tikai apmēram 2000 eiro.

„Novērtējums sastāv no divām daļām - faktiskās vērtības un otra daļa ir īrnieka veiktie ieguldījumi attiecīgajā laika periodā, un šie ieguldījumi ir tie, par kuru tiek samazināts faktiskais dzīvokļa novērtējums,” skaidro jurists Dzintars Lagzdiņš.

Kopš pagājušā gada rudens, kad stājās spēkā šāds lēmums, vēlmi iegūt dzīvokļus savā īpašumā izteikuši apmēram 80 īrnieku, bet vairums joprojām nav gatavi kļūt par īpašniekiem.

„Priekš sevis nedomāju, vienīgi dēlam varbūt.. a ko es darīšu, ja no pensijas nevarēšu samaksāt? Dzīs ārā no dzīvokļa?” saka Kalnciema iedzīvotājs Alberts. Citi saka – māja sliktā stāvoklī, pensionāri arī  nevēlas privatizēt dzīvokļus.

Jāpiebilst, ka piespiest obligāti kļūt par dzīvokļa īpašnieku  nevienu nevar, bet  īres cena  pakāpeniski tiks paaugstināta, līdz 2017. gadā sasniegs 1,30 eiro par kvadrātmetru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt