Dienas ziņas

Rūjienā izveidots mācību līdzeklis

Dienas ziņas

ASV palielina tarifus Ķīnas precēm

Jelgavā atzīmē Eiropas dienu

Jelgavas ģimnāzijas audzēkne: Bez iestāšanās ES Latvijā viss būtu citādi

Jau piekto gadu ar dažādām izzinošām, sportiskām un radošām aktivitātēm Eiropas dienu atzīmē arī Jelgavas izglītības iestāžu audzēkņi.

Nesteidzīgos seniorus Raiņa parkā Jelgavā, ceturtdien nomainījis kupls pulks pilsētas mācību iestāžu audzēkņu, kuri kopā pulcējas, lai atzīmētu Eiropas dienu.

"Ar svētkiem mēs vēlamies pateikt to, ka mēs visi esam priecīgi dzīvot, izglītoties un mācīties Eiropā. Eiropa ir arī Jelgava, un tāpēc mēs rīkojam pasākumu, kurā ir aktīvi jaunieši, aktīvi skolotāji un aktīvas skolas," pastāstīja Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Tija Aleksandrova.

Parks sadalīts četrās zonās, un katrā no tām izglītības iestādes pašas organizējušas kādu radošo darbnīcu. Mūzikas zonā saimnieko Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņi, kuri ikdienā padziļināti apgūst sportu un mūziku.

"Mēs rādām, ka var ar mūziku nodarboties Eiropā. Mums ir uzdevums, kur ir dažādi Eiropas komponisti un viņu skaņdarbi, un mēs prasām skolēniem vai viņi zina, kurš skaņdarbs ir kuram komponistam," skaidroja Jelgavas 4. vidusskolas Skolēnu padomes prezidente Elīna Samuļone.

Savukārt teātra zonā savam priekšnesumam gatavojas Valsts ģimnāzijas meitenes. Viņuprāt, Eiropas dienā visus vieno kopā būšanas prieks. Pašreizējie skolu audzēkņi lielākoties jau ir dzimuši Eiropas Savienībā, un iedomāties, kā būtu, ja Latvija šajā savienībā nebūtu iestājusies, nemaz īsti nevar.

"Viss būtu savādāk. Paši cilvēki būtu savādāki, tehnoloģijas būtu savādākas. Pilnīgi viss būtu savādāk," sacīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkne Marta Skara.

Visās zonās Eiropas dienas atzīmēšana organizēta tā, lai aktivitātes vairotu prieku. Jaunieši arī izdomājuši, kā atraktīvā veidā papildināt zināšanas par ES valstīm

"Mēs esam uz lapas izveidojuši sarakstu ar 28 dažādiem teikumiem. Piemēram, Beļģijā ir visgaršīgākā šokolāde pasaulē. Un mēs esam uzlikuši austiņas, kur skan kāda jautra mūzika, un kāds mēģina paskaidrot šos vārdus. Un mums ir jālasa viņam no lūpām un jāskatās, kas tad tur ir," stāstīja Jelgavas skolēnu domes prezidente Evelīna Šulca.

Ar izzinošām, radošām un sportiskām aktivitātēm Eiropas diena Jelgavā šogad tika atzīmēta jau piekto reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti