Dienas ziņas

Vakcinācijas biroja vadītājam neprasīja pieredzi medicīnā

Dienas ziņas

Visas skolas mācības atsāks klātienē

Jelgavas daudzbērnu ģimenēm nepatīkams pārsteigums

Jelgavas daudzbērnu ģimenēm nepatīkams pārsteigums – ēšanu izglītības iestādēs un pulciņus neapmaksās visiem

Ar nepatīkamu pārsteigumu gatavošanās jaunajam mācību gadam sākusies Jelgavas daudzbērnu ģimenēm. Līdz šim pašvaldība ģimenēm, kurās ir trīs un vairāk bērni, sniegusi atbalstu gan ēdināšanai skolās un bērnudārzos, gan profesionālās ievirzes programmu apmaksai bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas. Tagad pieņemts lēmums, ka šādu pakalpojumu jebkura daudzbērnu ģimene varēs saņemt tikai līdz šā gada beigām.

Četru bērnu māmiņa Karina ''ReTV'' pastāstīja: "Līdz šim mēs rakstījām iesniegumu uz visu mācību gadu, un mācību gada beigās uz vasaras mēnešiem," atzīstot, ka nekādas informācijas, ka šogad kaut kas mainīsies, iepriekš nebija.

Līdztekus pusdienām skolā un bērnudārzā vecākiem pilnībā būšot jāsedz arī izdevumi par mūzikas skolu, peldbaseinu, futbolu, karatē un citiem profesionālās ievirzes pulciņiem.

Māmiņa aplēsa, ka uz abiem bērniem par bērnudārzu papildus aizies 200 eiro.

"Plus vēl pulciņi. Futbola pulciņš mums bija 20–25 eiro, tagad būs 45 eiro. Mūzikas skola 20 eiro mēnesī. Tagad līdz 31. decembrim nebūs nekas jāmaksā," sacīja Karina.

Atbalstu visām daudzbērnu ģimenēm neatkarīgi no finansiālā stāvokļa jau apmēram piecus gadus maksāja Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Vecāki uzskata, ka lēmums to turpmāk nedarīt pieņemts, jo no jaunā gada būtiski tiek palielināts ģimenes valsts pabalsts.

Četru bērnu māmiņa Tatjana sacīja: "Piešķirs bērnu naudu, un it kā mums vajadzētu priecāties, bet sanāk, ka tā nauda tagad ies uz apmaksām, ko mums nesegs Jelgavas pašvaldība. Tādēļ, ka viņi tā dara, tu atņem saviem bērniem kaut ko viņiem svarīgu, lai apmaksātu to vēl svarīgāko, kas bija kādreiz apmaksāts."

Nākamgad jauni noteikumi

Sociālo lietu pārvaldē skaidroja, ka nākamgad spēkā stāšoties jaunie pašvaldības saistošie noteikumi, kas sakārtošot sociālās palīdzības jomu, un turpmāk tie noteikšot sociālās palīdzības pabalstus.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova skaidroja: "Daudzbērnu ģimenes saņem pabalstus bez materiālās situācijas izvērtēšanas. Tur ir tā atšķirība, un tas vairāk nav sociālās palīdzības pabalsts. Tie ir brīvprātīgas iniciatīvas pabalsti. Jelgavas valstspilsētas pašvaldība šobrīd ir lēmuma procesā, kādā veidā un kādām mērķgrupām tas tiks piešķirts."

Līdz šim palīdzībai daudzbērnu ģimenēm bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas Jelgavā tika tērēti ap 400 000 eiro.

Sižeta filmēšanas laikā Jelgavas domes vadība bija atvaļinājumā, bet neoficiālā sarunā pauda, ka  nepiešķirt pabalstus bez materiālā izvērtējuma mudinot Labklājības ministrija.

Ministrijas pārstāve Ilze Skrodele-Dubrovska paskaidroja: "Ir jābūt noteikti nodrošinātiem pamata sociālajiem pabalstiem iedzīvotājiem, un tikai tad, ja šis klāsts ir nodrošināts, mēs varam domāt par vēl papildu mērķa grupām – kā pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm."

Skrodele-Dubrovska, vaicāta, vai ministrijā maksāt šādus pabalstus neaizliedz, atzina – ja pamats izpildīts ir un līdzekļi ir, tad ne ministrija, ne valsts nevar iejaukties.

Atbalstu daudzbērnu ģimenēm bez izvērtējuma sniedz arī citās pašvaldībās, un nevienā no piecām uzrunātajām nav plānots to mainīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti