Dienas ziņas

Daudzviet veikalos vairs nevar izņemt skaidru naudu

Dienas ziņas

Izmeklē nelikumības policijas jauno formu iepirkumā

Jelgavas bibliotēkai «Zinītis» – jaunas mājas

Jelgavas bibliotēkai «Zinītis» – jaunas mājas

Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgades zīmē uz jaunām telpām pārcēlusies bērnu bibliotēka "Zinītis", kas vairāk nekā 40 gadus mitinājusies daudzdzīvokļu ēkas šaurībā. Turpmāk"Zinītis" mājos vienā no senākajām Jelgavas ēkām, kam tikai šopavasar pabeigti  rekonstrukcijas darbi.

Jelgavas bērnu bibliotēku "Zinītis" ik dienas apmeklē vairāk nekā 100 mazie lasītāji. Šoreiz gan gājiens uz bibliotēku ir neierastāks, jo Covid-19 pandēmijas laikā tā mainījusi savu mājvietu, kļūstot teju divreiz plašāka un gaišāka.

"Bibliotēkā svarīgākā ir bibliotekāre, un bibliotekāres nav mainījušās. Viņas bija prieks satikt vienalga kādās telpas, bet, protams, šeit ir ērti. Skatos, arī sēdvietas visādas sagatavotas.

Negāzīsies, cerams, grāmatas no plauktiem ārā. Vecajā bibliotēkā citreiz krita ārā un nevarēja aizsniegt," stāstīja trīs bērnu mamma Rita. 

Atšķirībā no iepriekšējās mājvietas, jaunajā ir arī mazo bērnu telpa, kuri pagaidām bibliotēku varēs iepazīt caur spēlēm un rotaļām.

"Tie bērni varēs rāpot, un tur ir arī dažādas attīstošas spēles. Tur dienu varēs pavadīt ģimenes - gan tēti, gan mammas ar mazajiem bērniem. Tā lielākā atšķirība ir vide. Protams, ka grāmatas šeit ir tās pašas un lasīšanas veicināšanas programmas turpināsies tās pašas," stāstīja Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa.

Jaunās mājas ir viena no vecākajām Jelgavas ēkām, kas saglabājusies līdz mūsdienām. 1888. gadā būvētajai ēkai jau vēsturiski ir bijusi simboliska saikne ar grāmatām.

"Tā ir celta par Jelgavā savulaik slavena grāmatu izdevēja Gustava Ādolfa Reiera novēlētiem līdzekļiem. Šis bija tirgotāju un amatnieku atraitņu nams, patversme. Gustavs Ādolfs Reiers bija pirmais, kas izdeva grāmatu ar krāsainiem attēliem," stāstīja Jelgavas pilsētas bibliotēkas informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne.

Par Jelgavas vēsturi jaunajiem lasītājiem atgādinās arī īpašs sienas gleznojums, kurā apvienoti 16 nozīmīgākie vēsturiskie objekti.

"Tika arī iekļauti tādi objekti, kuri nav mūsdienās saglabājušies, piemēram, Jelgavas rātsnams, kas 1944. gadā gāja bojā. Ir arī tādi objekti kā gaisa balons, jo 1785. gadā 26. jūnijā Jelgavā pacēlās pirmais gaisa balons Latvijas teritorijā," pastāstīja ainavu arhitektūras studente, gleznojuma autore Agnese Ločmele.

Jelgavas pilsētas bibliotēkai šogad aprit 100. gadskārta, bet tās filiāle''Zinītis'' tuvojas 70 gadu slieksnim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti