Dienas notikumu apskats

Gads kopš žurnālista Šeremeta slepkavības – vainīgie nav atrasti, un to drīz arī nesola

Dienas notikumu apskats

KNAB "oligarhu sarunas" pētīs vismaz mēnesi

Jelgavas bērnunamu turpmāk vadīs Labklājības ministrijas eksperte

Jelgavas bērnunamu turpmāk vadīs Labklājības ministrijas eksperte

 

Jelgavas bērnunama direktores amatā apstiprināta Inese Kovaļevska. Tā vienbalsīgi lēmusi Jelgavas dome. Īpaša komisija Kovaļevsku izraudzījās kā piemērotāko direktores amatam no kopumā astoņiem pretendentiem.

Jelgavas bērnunamam plašāka sabiedrības uzmanība tika pievērsta pēc tam, kad bērnu tiesības sargājošās iestādes pavasarī saņēma virkni iesniegumu par dažādiem pārkāpumiem un vardarbības gadījumiem pilsētas bērnunamā, kas tika pierādīti. Rezultātā darbu zaudēja divas aprūpes personas un atlūgumu iesniedza ilggadējā direktore Maija Neilande.

Bez jautājumiem un komentāriem Jelgavas domē ceturtdien, 20. jūlijā, kārtējā sēdē klātesošie 14 deputāti vienbalsīgi lēma par Neilandes atbrīvošanu no amata. Tikpat vienprātīgi deputāti par Jelgavas bērnunama jauno direktori iecēla Kovaļevsku, kuru komisija atzinusi par labāko no astoņiem pretendentiem, kas bija pieteikušies uz šo vakanci. 

Kovaļevska iepriekš vadījusi bērnunamu Elejā, pēc tam Jelgavas novada sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru, bet pašlaik viņa ir Labklājības ministrijas īstenotā projekta sociālās jomas eksperte.

"Un arī viņa strādā šobrīd deinstitucionalizācijas projektā, Kurzemes reģionā, un visnotaļ viņas vīzija par turpmāko bērnunama attīstību (..), un, izvērtējot visus šos kritērijus, Inese Kovaļevska ieguva augstāko novērtējumu. Jaunajai vadītājai, manuprāt, būtu jāsāk ar to, ka šobrīd Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrā ir ļoti daudz nomainījušies darbinieki," sacīja Jelgavas bāriņtiesas vadītāja Īrisa Guntra Turčinska.

Bērnunamā esot jauns psihologs, daudz brīvu vakanču un nupat izlēmusi aiziet arī bijušās direktores vietniece.

Kritizēt savu priekšgājēju Kovaļevska nevēlējās un kā prioritātes minēja deinstitucionalizācijas plāna mērķu īstenošanu. Vispirms gan viņa iepazīsies ar situāciju bērnunamā.

“Vadītāja faktors ir ļoti svarīgs. Ja darbinieks rīkojas šā vai citādi, tad ir kāds iemesls, un tas ir jāsaprot. Tās ir sarunas ar komandu, ar kolektīvu, tā ir noteikta atbalsta sniegšana vadītājam,” sacīja Kovaļevska.

Viņa arī apzinoties, kādā iestādē un kādam amatam pieteikusies. “Ziniet, baumas ir dažādas. Arī par sevi es esmu šobrīd jau dzirdējusi baumas, ka es esmu radiniece kādam no domes pārstāvjiem. Es varu apliecināt, ka nē,” sacīja jaunā Jelgavas bērnunama direktore.

Kovaļevska arī norādīja uz sociālo aprūpi ārpus institūcijām: “Ja mēs nosaucam tikai šo vārdu, deinstitucionalizācija, tas neko neizsaka. Bet mērķis ir attīstīt audžuģimenes. Ja tas nav iespējams - nodrošināt ģimenisko vidi bērnam, tad radīt šo ģimenisko vidi institūcijā.

Tie visi ir mērķi, kuri man personīgi nerada jautājumus, vai vispār to vajag īstenot vai ne, un pasaules pieredze jau ir soli mums priekšā.

Man nav šaubu par to, ka deinstitucionalizācija ir jāīsteno."

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kā pirmo veicamo uzdevumu, ko sagaida no jaunās direktores, min attiecību uzlabošanu starp bērniem un personālu. 

"Ieteikumi, uzdevumi saistībā gan par mikroklimatu iestādē, gan par darbinieku, bērnu attiecībām, gan par bērnu savstarpējām attiecībām, jo, protams, ir informācija, ka gan starp bērniem mēdz būt vardarbīgas attiecības, gan arī, kā arī pierādījās, darbinieki mēdz pret bērniem izmantot gan vardarbīgas metodes, gan arī nepedagoģiskas metodes," teica inspekcijas pārstāve Liene Masļeņikova.

Kovaļevskai tāpat turpmāk uzticēs bērnunamam blakus esošā krīzes centra vadīšanu. Jāatgādina, ka domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš  (Zaļo un Zemnieku savienība) ilgstoši pauda uzticību bijušajai bērnunama vadītājai, un arī ceturtdien, 20.jūlijā, balsojot par viņas atcelšanu no amata, publiski izteica pateicību par darīto. Uz Latvijas Radio jautājumiem pēc būtības viņš neatbildēja.

"Bērnunamā ir noticis tas, kas ir noticis. Ir veiktas izmeklēšanas un pārbaudes, un lēmums ir tāds, kāds viņš šodien ir," noteica Rāviņš.

Kā ziņots, ilgstoši arī pašvaldības bāriņtiesa un Sociālo lietu pārvalde problēmas bērnunamā nepamanīja vai negribēja pamanīt.

Jaunā direktore savus pienākumus sāks pildīt pēc nepilnām divām nedēļām.

Par to, vai līdzšinējā bērnunama direktore turpinās darbu šajā sistēmā citā amatā, domes priekšsēdētājam informācijas neesot, bet galvenokārt  esot vairāk jādomā, kāpēc bērni vispār nonāk institūcijās.

Jelgavas bērnunamā pašreiz dzīvo 52 bērni un vēl desmit atrodas krīzes centrā.

Jelgavas bērnunamam plašāka sabiedrības uzmanība tika pievērsta pēc tam, kad bērnu tiesības sargājošās iestādes pavasarī saņēma virkni iesniegumu par dažādiem pārkāpumiem un vardarbības gadījumiem pilsētas bērnunamā, kas tika pierādīti. Rezultātā darbu zaudēja divas aprūpes personas un atlūgumu iesniedza ilggadējā direktore Maija Neilande.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti