Dienas notikumu apskats

Straume grib atjaunot uzticību KNAB

Dienas notikumu apskats

Rosina reformēt Bērnu tiesību inspekciju, pieļauj bāriņtiesas nodot valsts rokās

Jelgavas bērnunams pārtrauc darba attiecības ar vardarbīgo audzinātāju

Jelgavas bērnunama vardarbīgā audzinātāja zaudē darbu

Jelgavas bērnunams izbeidzis darba attiecības ar audzinātāju, kas bijusi vardarbīga pret četriem bērniem un kurai pirms nedēļas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija piemēroja 210 eiro lielu naudassodu par bērnu barošanu ar varu, sišanu pa pirkstiem un dibenu un citiem pārkāpumiem.

Tikmēr pašvaldībā izveidotā komisija, kas vērtē bērnunama vadītājas Maijas Neilandes atbilstību ieņemamajam amatam, priekšlikumus domes priekšsēdētājam iesnieg nākamnedēļ.

Tikmēr Neilande šonedēļ saņēma Valsts bērnu tiesību inspekcijas izmeklēšanas slēdzienu, kurā lūgts izvērtēt, vai par vardarbīgu izturēšanos pret četriem bērniem sodītā darbiniece drīkst darbu turpināt.

Sarunā ar Latvijas Radio Neilande bija mazrunīga: “Darba attiecības ar darbinieci ir izbeigtas un viss. Uz redzēšanos.”

Uz jautājumu, vai viņa pati domā darbu turpināt, viņa neatbildēja no telefonsarunu pārtrauca.   

Bērnunama direktore Maija Neilande iepriekš paudusi, ka pamest amatu negrasās,  un viņai uzticību izteicis arī domes vadītājs Andris Rāviņš (Zaļo un Zemnieku savienība). Maija vidū pašvaldībā pēc inspekcijas ieteikuma izveidota īpaša komisija, kurai jāvērtē bērnunama vadītājas atbilstība amatam. Tajā darbojas dažādu pašvaldības struktūrvienību pārstāvji - no bāriņtiesas, policijas, tostarp Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne.

“Mums ir bijušas divas sanāksmes, un pirmdien mums ir paredzēta vēl viena komisijas sanāksme tieši uz vietas bērnu aprūpes centrā. Nu, un patiešām, jā, cītīgi skatījām visu, ko ir norādījusi Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, trūkumus, tā kā tur viss notiek. Mums ir uzdevums līdz 8.jūnijam sniegt priekšlikumus domes priekšsēdētājam par šo atbilstību vai neatbilstību,” sacīja Stūrāne.

Attiecīgi priekšlikumam sekos domes vadības lēmums.

Šos vardarbības un citus bērnu tiesību pārkāpumus Jelgavas bērnu aprūpes centrā konstatēja neatkarīgi eksperti, kas pusgada garumā vērtēja bērnu individuālās vajadzības. Pēc viņu iesniegumiem inspekcija uzsāka administratīvo lietvedību pret trim darbiniecēm. Viena lieta tika izbeigta, bet tāpat inspekcijā aizvien ir aktuāla lietvedība pret vēl vienu citu aprūpes centra darbinieci un šajā gadījumā lēmums vēl nav pieņemts.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti