Jelgavas bērnunama lietu nodod prokuratūrai

Pēc vairāku mēnešu ilgas izmeklēšanas krimināllieta par aizbildņa tiesību ļaunprātīgu izmantošanu Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrā beidzot nodota prokuratūrai.

Prokuratūrā Latvijas Televīzijai to apstiprina un stāsta, ka tagad prokuroram jāizlemj, vai uzsākt kriminālvajāšanu un vai kādām personām piemērot aizdomās turamā statusu.

Iepriekš ziņots, ka lieta varētu tikt ierosināta pret bijušo bērnunama direktori Maiju Neilandi par amatpersonas bezdarbību, pieļaujot vardarbību pret bērniem, nepedagoģiskas metodes un citus pārkāpumus. Lietā figurē vairākas emocionālās un fiziskās vardarbības epizodes, par ko daudz stāstīts rubrikā "Sistēmas bērni".

Pagaidām cietušo skaitu un citas detaļas nedz prokuratūra, nedz policija neatklāj. To sola darīt zināmu decembra sākumā.

KONTEKSTS:

Sabiedriskie mediji 2017.gada vidū ziņoja par vardarbību un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā. Reaģējot uz to, vairākām bērnunama audzinātājām tika uzteikts darbs un piemērots maksimālais naudassods, savukārt bijusī bērnunama direktore Maija Neilande jūnijā pati iesniedza atlūgumu. Pērn jūlijā Jelgavas bērnunama direktores amatā apstiprināta Inese Kovaļevska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti