Dienas ziņas

Eiropas Parlaments neatzīst Lukašenko

Dienas ziņas

Mācību līdzeklis skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem

Smiltis bērnu rotaļu laukumā aizstāj šķelda

Jelgavā smiltis bērnu rotaļu laukumā aizstāj šķeldas segums

Vienā no Jelgavas bērnu rotaļu laukumiem pēc atjaunošanas ierastais smilšu segums nomainīts ar gandrīz 300 kubikmetriem attīrītas šķeldas. Daudzi bērnu vecāki ir neizpratnē un raizējas, ka mazie  varētu savainoties. Pašvaldības aģentūrā "Pilsētsaimniecība" gan skaidro, ka tas esot viens no populārākajiem materiāliem rotaļu laukumos visā Eiropā un  – tieši pretēji bažām – tiekot izvēlēts bērnu drošībai.

Pagājušajā gadsimtā izveidotie bērnu rotaļu laukumi ir ne vien morāli novecojuši, bet dažkārt arī  kļuvuši bīstami, tāpēc pirms vairākiem gadiem Jelgavā uzsākta pakāpeniska to atjaunošana. Savu atdzimšanu sagaidījis arī bērnu rotaļu laukums Zvaigžņu ielā. Laukumā uzstādīts moderns aprīkojums trīs līdz 12 gadus veciem bērniem, bet laukuma segumam ierasto smilšu vietā uzbērta 30 centimetru bieza attīrītas šķeldas kārta, kas raisījusi plašas diskusijas.

"Sūdzības ir, ka ir asumiņi, ka var sagriezties mazie. Tāda problēma ir, ir dzirdēts, ka arī kaimiņi ir nevisai apmierināti. Bērni priecīgi, tā jau viss tur forši, jauni agregāti, bet tas segums ir tik moderns, ka laikam mums pie viņa jāpierod," pauda kāda bērna tētis Jānis.

Aģentūras "Pilsētsaimniecība" pārstāves skaidro, ka sūdzības no vecākiem jau esot saņemtas, tomēr pretēji vecāku bažām šāds segums, izvērtējot iekārtu augstumu, izvēlēts bērnu drošībai.

"Tās pārsvarā visas ir kāpelēšanai, baiļu pārvarēšanai no augstuma. Domātas bērniem sākot no 3-4 gadiem, un diezgan augsts tas krišanas augstums, un tāpēc ir izvēlēta koksnes šķelda, kas ir labāk absorbējoša pret kritieniem. Viņa ir dabīga, neput un arī nesmērēs apģērbu. Ir protams dārgākas gumijas plāksnes vai gumijas gabaliņi, bet tas nav atbilstoši finansējumam, kāds mums šeit bija paredzēts," atzina Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Lazdiņa.

Šķeldas segums rotaļu laukumos esot izplatīts visā Eiropā, bet Latvijā pirms diviem gadiem tāds izveidots Olaines novadā. Jāpiebilst gan, ka šajā pašā projektā, kura kopējās izmaksas ir nedaudz vairāk kā 48 000 eiro, atjaunotajā vingrošanas laukumā jauniešiem tomēr ieklāts gumijas segums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti