Dienas ziņas

Ziemas peldētāji arī Limbažu Lielezerā

Dienas ziņas

Sešas Rīgas maģistrālās ielas nekaisa ar sāli

Balkoniem Jelgavā nepieciešams remonts

Jelgavā piektdaļai balkonu nepieciešams remonts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šonedēļ Jelgavā kādas ēkas trešā stāva dzīvokļa balkonam nokritušas margas. Līdzīgs gadījums tai pašai ēkai bijis arī pirms vairākiem gadiem, tomēr iedzīvotāji joprojām nesteidz vienoties par nepieciešamību balkonus remontēt.

Jelgavas lielākā nekustamo īpašumu apsaimniekotāja SIA ''Jelgavas NĪP'' pārziņā ir vairāk nekā 60  daudzdzīvokļu mājas ar vairāk nekā tūkstoš balkoniem. Pirms diviem gadiem tikusi organizēta balkonu apsekošana, tomēr tai piekrituši dzīvokļu īpašnieki tikai apmēram 15 mājās.

“Aptuveni piektajai daļai no balkoniem būtu jāveic remontdarbi. Citi balkoni ir sliktākā tehniskā stāvoklī, kur jāveic kapitālie remontdarbi, bet ir balkoni, kuri ir vizuāli nepievilcīgi, bet tehniski tie ir droši,” zina stāstīt SIA ''Jelgavas NĪP'' tehniskais direktors Oļegs Kukuts.

Par apsekošanu tolaik neesot vienojušies arī  īpašnieki ēkai, kur pirms dažām dienām kādam trešā stāva  dzīvokļa balkonam nokritušas margas. Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ neviens neesot cietis. “Mēs tūdaļ norobežojām šo teritoriju un apsekojām arī pārējos [balkonus]. Jāsaka, ka šis balkons bija sliktākā tehniskā stāvoklī. Pārējie ir apmierinošā stāvoklī, bet ir jāveic remontdarbi. Jāveic vēl ir papildus izpēte, bet provizoriski šobrīd eksperti lēš, ka [pamata plātne] ir droša,” norāda Kukuts.

Šai ēkai tas nav vienīgais balkons, no kura palikusi tikai pamatplatforma. Kā stāsta iedzīvotāj, margas no otrā stāva balkona nokritušas pirms gadiem pieciem sešiem. Tomēr tas joprojām nav pietiekams iemesls, lai steigtu vienoties par  nepieciešamību balkonus  atjaunot.

“Cilvēki ir dažādi, es domāju, ka daži pat nelaidīs iekšā nevienu svešu, bet es domāju, ka tas būtu jānostiprina ar likumu, lai piespiestu sakārtot,” saka jelgavnieks Jānis.

Pašlaik balkoni tiekot atjaunoti vien tad, ja par to vienojas vairums dzīvokļu īpašnieku, vai arī tad, ja mājai tiek veikta renovācija. Novērst defektus esot iespējams vairāk nekā 80% gadījumu, bet to izmaksas  varot svārstīties no dažiem simtiem līdz dažiem tūkstošiem eiro. Turklāt juridiskā ieskatā balkoni ir mājas kopīpašums, par kuru remontu jāmaksā visiem iedzīvotājiem.

Ekonomikas ministrija pēc pētījuma rezultātiem norādīja, ka tuvāko gadu laikā jāatjauno gandrīz visu padomju laikos celto ēku balkoni. Ministrijā uzskata, ka ir vajadzīgs noteikt to  tehnisko stāvokli un piedāvāt iedzīvotājiem efektīvus atjaunošanas vai pārbūves risinājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti