Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Riepu kaudzes pie atkritumu konteineriem

Jelgavā pie atkritumu konteineriem krājas riepu kaudzes

Jelgavas sadzīves atkritumu konteineru novietnes pēdējā laikā  teju vai ''apaugušas '' ar nolietotu riepu kaudzēm un citu drazu, kas par atsevišķu samaksu būtu jānodod dalīto atkritumu savākšanas laukumos. Atkritumu apsaimniekotāji sola konteineru novietnes sakopt, bet samaksāt par šo sakopšanu nāksies visiem iedzīvotājiem. 

Pēc garajām svētku brīvdienām teju visās 200 Jelgavas sadzīves atkritumu konteineru novietnēs izmestas arī nolietotas autoriepas, būvgruži, mēbeles, un cita draza.Vienā no RAF mikrorajona novietnēm riepas samestas tik daudz, ka piekļūt  šķiroto atkritumu konteineram  praktiski ir neiespējami.

"Stāv labu laiku, un tikai piekrājās. Ar katru nedēļu čupa paliek aizvien lielāka, un prom neved," stāstīja vietējais iedzīvotājs Jānis. "Tās riepas ziniet no kurienes nāk viena daļa? Te Vecajā ceļā ir autoserviss, privātteritorijā. Es tos čaļus esmu noķēris, ka viņi ved savus atkritumus uz kopējiem konteineriem. Policija dežurēja, bet tas kas te darās tās ir  šausmas," tā cits daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs Gundars.

Zemgales reģionālās vides pārvaldes vadītājs  sola minēto autoservisu pārbaudīt, bet sadzīves atkritumu novietņu kontrole, neraugoties uz to, ka riepām un būvgružiem  tur nav vietas,  vides pārvaldes uzdevumos neesot. "To nosaka pilsētas saistošie noteikumi, un apsaimniekotājs, kas ir atbildīgs par sadzīves atkritumu savākšanu. To, ka tur atrodas riepas vai būvgruži diemžēl ir cilvēku nepareizas darbības rezultāts, un ar to vienkārši ir jācīnās," pauda Zemgales reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Lielgabarīta atkritumi no konteineru novietnēm tiekot  izvesti pēc grafika, un  to apsaimniekošana esot iekļauta tarifā. Pie tiem gan nepieder ne būvgruži, ne riepas, tomēr atkritumu apsaimniekotājiem tos savākt nākoties diezgan bieži. Līdz šim gan tas  papildus izmaksas neesot prasījis, jo dažādās akcijās riepas pieņemtas bez maksas, bet šogad situācija mainījusies, tāpēc nākamgad par to nāksies samaksāt visiem.

"Jelgava ir pilsēta, kur atkritumu apjoms ir normatīvais daudzums. Ir 1,5 m3 gadā, un cilvēki maksā tādu vidējo maksājumu. Ilgtermiņā atkritumu maksa tiek pārrēķināta, tai skaitā par riepām un būvniecības atkritumiem, un viņa atkal iesummēsies iekšā tarifā," tā SIA''Jelgavas komunālie pakalpojumi'' Alvils Grīnfelds.

Lai šādu situāciju nepieļautu, iedzīvotāji tiek aicināti domāt par atkritumu konteineru novietņu iežogošanu, un videokameru uzstādīšanu, kā arī aicināti negodprātīgos atkritumu izmetējus iemūžināt un nosūtīt uz epasta adresi foto @komunālie.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt