Dienas ziņas

Rekomendē paštestus darbavietās noteikt kā brīvprātīgus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemassvētku gaidīšanas laikā cer uz lielāku vienotību

Jelgavā, Ogrē un Tukumā Ziemassvētku gaidīšanas laikā cer uz lielāku vienotību

Sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Pulcēšanās ierobežojumu dēļ publiskie pasākumi gan nenotiek, tomēr  pilsētās un novados viena aiz otras iemirdzas Ziemassvētku egles. Jelgavā, Ogrē un Tukumā uzrunātie iedzīvotāji vairāk par visu šogad vēlas, lai starp cilvēkiem atkal valdītu vienotība un atkal būtu svētki.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks šogad sācies ar baltu sniedziņu, ko īpaši steidz izmantot mazākie. Tomēr ne mazāk tiek gaidīts brīdis, kad lielajā pilsētas eglē, kas Jelgavā jau desmito gadu veidota no daudzām mazām eglītēm, iemirdzēsies uguntiņas.

Brīdis, kad gaismas virtenes sāk sadanci ar krāsainajiem eglītes dekoriem, epidemioloģiskās situācijas dēļ jau otro gadu notiek bez organizētas skatītāju klātbūtnes un ierastajiem pasaku tēliem. Tomēr tas joprojām ir maģisks brīdis un ikvienam nejaušajam klātesošajam liek kaut ko vēlēties un novēlēt.

Jelgavnieki Arnis un Zanda aicina uz mieru: "Lai cilvēki visi būtu vienoti šajā laikā. Atmestu visus šos stereotipus par vakcinēšanos, nevakcinēšanos un būtu vienoti beidzot. Tas būtu tas īstais laikam.

Mieru sabiedrībā vairāk, lai visi nav tādi uzvilkti un satraukti par šo situāciju."

Īpašu sveicienu videoformātā jelgavniekiem sarūpējis Ādolfa Alunāna teātris, kas šoreiz aicināja uz mirkli "Piestāt pasakā".

"Lai mēs ieraudzītu to, ko varbūt kādreiz pat negribam redzēt un kam paejam garām, iztēlojoties, ka tas nemaz nenotiek," par īsfilmu stāstīja tās režisors Andris Bolmanis.

Pirmās adventes vakarā izgaismotas arī visas Ogres novada galvenās egles. Arī tur prieks esot par īpašo noskaņu, bet lielākā vēlme, lai atkal atgrieztos svētki.

"Es ceru, ka būs labi viss. Ziemassvētki tiks sagaidīti bez mājsēdēm, ka mēs varēsim ģimenes lokā ar saviem radiem nosvinēt. Vismaz šogad beidzot," sacīja ķegumiete Līga.

"Man šķiet, ka došana un dāvāšana. Šis man šķiet ir tas laiks, kad mēs atceramies par pilnīgi visiem, kad mēs varam pateikt paldies pilnīgi visiem. Gan senioriem, gan cilvēkiem, kuri nāk palīgā, gan, protams, saviem tuvākajiem," izteicās ogrēniete Kintija.

Ar rakstītām kamanām Ziemassvētki iebraukuši Tukumā. Eglīte savu svētku tērpu šogad  gan neesot mainījusi, tomēr tā šoreiz esot īpaši skaista, un Ziemassvētki ir brīnumu laiks, kam šogad īpaši griboties ticēt.

"Ka būs iespēja braukt pie radiem un nebūs svētki jāpavada tikai mazā mājsaimniecībā, ka būs ar sirsnīgākām sajūtām. Mums arī ģimenes situācija ir pamainījusies, tā kā mums tagad katri svētki būs daudz foršāki," pastāstīja Tukuma novada iedzīvotāja Ilze.

Daudzās pilsētās galvenais Ziemassvētku simbols egle iedegsies šajā nedēļas nogalē, bet visur svētku noskaņas varēšot baudīt visu decembri un janvāri.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt