Dienas ziņas

Ogrē turpinās sociālā uzņēmējdarbība ēdināšanas jomā

Dienas ziņas

Latvijā svinēs Tēva dienu

Pandēmija mudinājusi lemt par infekcijas nodaļas izbūvi

Jelgavā nepabeigtā dzemdību nama vietā plāno būvēt slimnīcas infekciju nodaļu

Jau vairākus gadus infekciju slimību pacienti no Zemgales tiek vesti uz galvaspilsētas klīnikām, tomēr Covid-19 pandēmija mudinājusi lemt par infekcijas nodaļas izveidi arī Jelgavas reģionālajā slimnīcā. Līdz 2024. gadam infekcijas nodaļu kā arī hroniskās aprūpes nodaļu paredzēts izbūvēt līdzās slimnīcai nepabeigtā dzemdību nama vietā. Epidemioloģiskā uzliesmojuma gadījumā ēku būtu iespējams pārveidot tikai par infekcijas nodaļu ar 40 gultasvietām.

Līdz ar slimnīcu tīkla optimizāciju Jelgavas pilsētas slimnīcā nonāk pacienti no visas Zemgales reģiona centrālās daļas, un dažkārt arī no Kurzemes puses. Tomēr infekcijas nodaļas šeit nav jau 20 gadus.

"Tika apvienotas abas slimnīcas, un infekcijas nodaļa bija vecās slimnīcas teritorijā. Tika domāts, kas notiks ar infekcijas slimniekiem, un tajā brīdī Dobelē bija, varētu teikt, pēc visiem likumiem uzbūvēta infekcijas nodaļa," stāstīja Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola.

Pirms pāris gadiem infekcijas nodaļa slēgta arī Dobelē, un visi pacienti tiek vesti uz Rīgu. Līdz Covid-19 pandēmijai tas īpašus sarežģījumus neesot radījis, bet tagad situācija mainījusies.

"Tie slimnieki, kuri ilgstoši guļ dažādās slimnīcās, un it sevišķi, kas nāk no lielajām klīniskajām slimnīcām, un ārstēšana tiek pabeigta pie mums, viņiem ir intrahospitālās infekcijas, kuras arī vajadzētu izolēt, un tad, protams, nodaļa, kur ir atsevišķi boksi, kur var izolēt, ir ļoti noderīga," piebilda virsārste.

Pagājušajā gadā Covid-19 slimniekiem nācies atvēlēt bērnu nodaļu, bet šogad samazināta ķirurģijas nodaļa, tā nodrošinot vietu divdesmit ar Covid-19 saslimušajiem,

Tagad nolemts izbūvēt infekcijas nodaļu, bet otrajā stāvā hronisko pacientu aprūpes nodaļu slimnīcai līdzās esošajā dzemdību namā, kas teju pusgadsimta laikā jau kļuvis par vidi degradējošu būvi.

"Esam izsludinājuši metu konkursu, lai saņemtu vairākas idejas. Visticamāk, tas notiks tieši tā, ka šīs lielās mūsdienām neatbilstošās būves vietā tiks izveidota mazāka funkcionāla un mūsdienu prasībām atbilstoša būve.

Pašas celtniecības izmaksas mēs rēķinām ap 5 miljoniem eiro. Tas ir ar visu nojaukšanu, uzbūvēšanu un teritorijas labiekārtošanu," teica SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" valdes loceklis Kārlis Smilga.

Infekcijas nodaļas izveidi Jelgavā atbalsta arī Veselības ministrija, bet  Dobelē vai Bauskā sava infekcijas nodaļa gan vairs netikšot izveidota. Plānots, ka jaunā infekcijas nodaļa Jelgavā darbu varētu sākt 2024. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt