Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

No misijas atgriežas kuģis «Rūsiņš»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Iepazīstina ar Jelgavas jaunā tirgus ieceri

Jelgavā nākamgad sāks jauna tirgus būvniecību

Jelgavā nākamā gada pavasarī plānots uzsākt jauna tirgus būvniecību. Taču ne visiem iedzīvotājiem un tirgotājiem izvēlētā vieta šķiet pietiekami atbilstoša.

Jaunas un siltas visām Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām atbilstošas tirdzniecības telpas un iespēja piedāvāt savu produkciju līdz pat septiņiem vakarā. Tādas iespējas tirgotājiem un pircējiem Jelgavā pavēršot jaunais tirgus, kura būvniecību plānots sākt pavasarī.

Jelgavas tirgus pašreizējā vietā atrodas apmēram pusgadsimtu un jau sen zaudējis savu vizuālo pievilcību. Glābjoties no lietus, vēja, aukstuma vai svelmes tirgotāji uzmeistarojuši dažādus plēves aizslietņus.Tomēr doma, ka, iespējams, jau nākamā gada nogalē vajadzēs pārcelties uz jauno vietu,  daudziem tirgotājiem nešķiet vilinoša.

Jauno tirgu plānots būvēt līdzās dzelzceļa stacijai. Tālākā nākotnē tur iecerēts pārcelt arī autoostu, līdzās uzbūvēt kinoteātri un veikalu. Blakus esošajai stāvvietai vieta tikšot atvēlēta vēl vairākiem simtiem automašīnu. Jaunā tirgus platība paredzēta 4000 kvadrātmetru apmērā, kas ir mazāk nekā esošajam. Pagarināts tikšot arī tirgus darba laiks. Vien jaunajā vietā vairs nebūšot krāmu tirgus.

Vairākiem iedzīvotājiem šādas ieceres nešķiet pilnībā atbalstāmas. "Tirgū vajag būt iespējai nopirkt no adatas līdz mašīnai. Jābūt ir krāmu tirgum, augļiem, dārzeņiem, arī ''lupatām''. Pie tam nevajag visu izvietot vienā ēkā, kur nemaz visi nevar ievietoties," sacījis jelgavnieks Egīls.

Seniorus satrauc arī tas, ka jaunais tirgus atradīsies vairāku kilometru attālumā no esošā. "Vai ar mašīnu pēc piena aizbraukt ir izdevīgi? Tas arī ir jautājums. Tad tas piens iznāk ai, ai cik dārgs. Vēl tur būs labiekārtotas vietas. Tas tik tiešām ir nepieciešams, bet vai tad tās cenas būs atbilstošas šā brīža cenām?" tā jelgavniece Ilze.

Pašreiz jau esot uzsākti darbi pie projektēšanas, bet būvniecība varētu sākties  nākamā gada vasarā. Līdzekļu, lai ieceri īstenotu, esot pietiekami, bet investīciju apjoms atklāts netiek.

Tirgus izbūvei pašvaldības kapitālsabiedrībai jau 2016. gadā apstiprināts jauns dalībnieks ''ERA2K TT''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt