Dienas ziņas

Jūrmalā iedegts «Gaismas ceļš»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Trīspadsmit jelgavniekiem – piemiņas medaļa

Jelgavā jauna tradīcija - medaļa par neatkarības idejas uzturēšanu un pilsonisko stāju

Jelgavā 18. novembrī sākta jauna tradīcija, un 13 jelgavnieki saņēmuši īpašu piemiņas medaļu par neatkarības idejas uzturēšanu un savu pilsonisko stāju. 

Godinot pirmo Latvijas valsts prezidentu Jāni Čaksti, 18. novembrī pie viņa pieminekļa Jelgavā jau tradicionāli sagūlušas sarkanbaltsarkanas ziedu buķetes.Tas nebūtu iespējams, ja visos laikos nebūtu bijuši cilvēki, kuri spēja uzturēt brīvības garu.

"Tad, kad bija barikādes, es biju Jelgavas rajona Augstākās padomes deputāts, kurš balsoja par neatkarību. Un vēlāk, kad es tikos ar skolēniem, daudzi prasīja, kas mums jādara. Es viņiem teicu: "Jūsu tēvu tēvi Latviju dibināja. Tēvi neatkarību atjaunoja, un jums ir sakrālais uzdevums, jums šī neatkarība ir jāsaglabā," stāsta piemiņas medaļas saņēmējs Imants Geidāns.

Atzīmējot Latvijas 101. gadadienu un Jelgavas atbrīvošanas no bermontiešiem 100. gadskārtu, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs  izveidojis īpašu medaļu, kuru pirmdien saņēma 13 jelgavnieki.

"Jā, daudzi no viņiem jau ir valstiskā līmenī saņēmuši šo paldies, bet tas būs ļoti konkrēti - par neatkarības idejas uzturēšanu, par viņu pilsonisko stāju," teica muzeja direktora vietniece Marija Kaupere.

Starp piemiņas medaļu saņēmējiem ir arī divas mācību iestādes - Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija.

"Tādi stereotipi varbūt ir, ka jaunieši nenovērtē vai nav pietiekami lieli patrioti. Bet es arī vairākās diskusijās esmu teikusi, ka jauniešiem un īpaši maziem bērniem - viņiem patīk būt patriotiem. Viņiem jāļauj tādiem būt un jāļauj runāt par savu valsti, un viņiem jāļauj lepoties," sacīja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse.

 Īpašo piemiņas medaļu veidojis tēlnieks Jānis Strupulis. Aversā filigrāni attēlotas visu piecu pulku nozīmes, kas piedalījās Jelgavas atbrīvošanā no bermontiešiem, bet reversā karavīru attēli.

Medaļa veidota, par pamatu ņemot fotogrāfiju ar Jelgavas atbrīvotājiem.

"No tās lielās fotogrāfijas tad es izvēlējos piecus strēlniekus, lai viņi būtu atšķirīgi. Viens tāds, kas tiešām droši vien ir izgājis arī visu 1. pasaules karu, otrs tāds puisītis, visticamāk, no skolnieku rotas, un vēl trīs dažādi," stāstīja tēlnieks Strupulis.

Piemiņas medaļa kalta Beļģijā 500 eksemplāros, un arī turpmāk tā  tikšot pasniegta Latvijas dzimšanas dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt