Dienas ziņas

Liepājā atklāj tenisa halli

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jelgavā izstrādā publisko ūdeņu izmantošanas plānu

Jelgavā izstrādā publisko ūdeņu izmantošanas plānu

Jaunas navigācijas zīmes, kas mazinātu konfliktus uz ūdens, vairākas jaunas peldvietas un atsevišķa pludmale četrkājainajiem draugiem. Tās ir tikai dažas no idejām, kas iekļautas pirmajā Jelgavas publisko ūdeņu teritorijas izmantošanas plānā. Pēc apstiprināšanas tematiskais plāns tikšot iekļauts pašvaldības teritorijas plānojumā.

Atklātas ūdens platības Jelgavā aizņem gandrīz 300 hektārus jeb 4,5% no pilsētas teritorijas, tomēr tikai Lielupe un Driksa un tikai pašā pilsētas centrā tiek izmantota pilnvērtīgi. Vēl trīs pilsētas teritorijā esošo upju krasti visbiežāk ir brikšņiem aizauguši un atpūtai nav izmantojami. Jelgavas reģionālā tūrisma centra pārstāve Vita Ziemele stāsta: "Gribētos vairāk, pati esmu mēģinājusi braukt pa Platones upīti, bet tālu tur nevar aizbraukt. Gribētos, lai iziet mazliet ārpus centra. Jāsakārto upju infrastruktūra".

Pagājušā vasarā publiskos ūdeņus apsekojuši arī eksperti, un secinājums bijis līdzīgs, tāpēc šogad pirmoreiz uzsākts darbs pie publisko ūdeņu teritorijas tematiskā plāna izstrādes.

"[Plāns] noteikti ir nepieciešams. Ir kaut kādas vīzijas jāzīmē nākotnei, lai mēs vismaz kopīgi varam vienoties, uz kurieni mēs ejam,  ko mēs gribam, prognozēt, kā pilsēta attīstīsies, kādas būs cilvēku vajadzības pēc 5,10, 50 gadiem, un tas jādara šodien," saka Jānis Āboliņš, biedrības ''Jelgavas attīstībai'' valdes priekšsēdētājs.

Jaunajā plānā paredzēts vairāk uzmanības pievērst navigācijas zīmēm upēs, kā arī iekārtot vēl vairākas pludmales pie Svētes, Platones un Vircavas upēm, bet  Driksas upē netālu aiz centra iecerēta pludmale četrkājainajiem draugiem. Suņu saimnieki šādu ieceri atbalsta, bet labprāt vēlētos, lai draudzīgākas mājas mīluļiem būtu arī iecienītākās pastaigu vietas, piemēram Pasta salā.

Savus priekšlikumus ūdens teritoriju attīstībai  iedzīvotāji var iesniegt līdz 28. aprīlim. Pēc apstiprināšanas tematiskais plānojums tikšot iekļauts pilsētas jaunajā teritoriālajā plānojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt