Jelgavā ar Covid-19 hospitalizēto vecāku bērniem nodrošinās aprūpi viesnīcā

Jelgavā no šīs nedēļas sācis darboties bērnu īslaicīgās  aprūpes centrs. Tajā divas nedēļas bezmaksas diennakts aprūpe tiks nodrošināta bērniem, kuru vecāki saslimuši ar Covid-19 un nonākuši slimnīcā, bet ģimenē nav citu pieaugušo, kuri varētu parūpēties par  bērniem. Ja ģimenē būs radusies nepieciešamība pēc šāda pakalpojuma, vienlaikus ar mediķu lēmumu par personas hospitalizāciju tiks informēta arī pašvaldības policija un bāriņtiesa.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) ik dienu saņem ap 1000 izsaukumu visā Latvijā. No tiem apmēram 50 gadījumos palīdzība nepieciešama Covid-19 pacientiem. Statistika par to, cik bieži gadās situācija, kad mediķiem jādomā, ko darīt ar pacienta nepilngadīgo bērnu, ja pieaugušais jānogādā slimnīcā, apkopota netiekot. Tomēr tādi gadījumi esot.

"Izsaukuma laikā mums vajag ātrus risinājumus atrast, un mēs tos meklējam gan līdz Covid-19, gan šobrīd. Vai nu tie ir kaimiņi vai citi tuvinieki, kuri tiek sazvanīti, vai arī tiek piesaistīts sociālais dienests. Mums vajag ātru risinājumu. Vajag ātri izpildīt izsaukumu un nogādāt pacientu slimnīcā," sacīja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Jelgavas pilsētas pašvaldībā līdz šim neesot bijuši gadījumi, kad mediķi būtu lūguši palīdzību bērnu izmitināšanā, tomēr,

pieaugot saslimstībai ar Covid-19, no šonedēļas izveidots īslaicīgās bērnu pieskatīšanas centrs viesnīcā '"Zemgale'', kurā  pieejami 20 nodalīti numuriņi.

"Bērnus pieskatīs aprūpētāja, ar kuru mums jau ir noslēgts darba līgums, un pašreiz viņa atrodas tā kā dežūrrežīmā. Ja būs nepieciešams, tad arī bērnus pieskatīs. Aktīvi tiek strādāts arī ar ģimenes ārstiem, kas ir ļoti nepieciešami bērna veselības stāvokļa izvērtēšanai. Vēl nepieciešams piesaistīt arī medmāsu  un psihologu," klāstīja Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne ​​​​​.

Viesnīcas "Zemgale" pārstāvis Aivars Zeltiņš stāstīja, ka

pirmajā Covid-19 uzliesmojumā šos numuriņus izmantojuši cilvēki, kam vajadzēja pašizolēties, tāpēc pašvaldības aicinājumam atsaukušies arī tagad.

"Tajā gadījumā pilsēta informē mūsu darbiniekus, ka šāda situācija būs. Mēs esam paredzējuši telpas, ēdināšanas jautājumus [atrisinājuši], bet pārējā puse ir pilsētas kompetencē. (..) Ja būs šāda situācija, mēs pie katra numuriņa vienreizējos traukos nogādājam arī ēdienu," sacīja Zeltiņš.

Viesnīcā paredzēts izmitināt bērnus no viena gada vecuma līdz pilngadībai, kuru uzturēšanos līdz ārkārtējās situācijas beigām pilnībā finansēs pašvaldība. Finansējums šim pakalpojumam budžetā esot paredzēts līdz gada beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt