Dienas ziņas

Lietuvā un Igaunijā epidemioloģiskā situācija uzlabojas

Dienas ziņas

Bolderājā atklāj pieminekli mūzikai un mākslai

Mēģinājumi iekštelpās vēl nenotiek

Jelgavā amatierkolektīvi vēl neizmanto iespēju mēģināt iekštelpās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ar nosacījumu, ka visi dalībnieki ir vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19, amatierkolektīviem jau vairāk nekā divas nedēļas ir atļauti pilnvērtīgi mēģinājumi iekštelpās. Jelgavā un novadā gan šāda iespēja vēl netiek izmantota, jo vakcinēti esot tikai aptuveni 50–70% dalībnieku. 

Ierasti šajā laikā amatiermākslas kolektīvi jau gatavotos sezonas noslēgumam, bet tagad sezona tā īsti vēl nav pat sākusies. Folkloras kopa ''Dimzēns'', lai gan sākotnēji negribējuši, tomēr esot sasparojušies arī "Zoom" mēģinājumiem. 

"Daži klausījās, daži nepieslēdza mikrofonus, bet pārsvarā tie, kuri dziedāja, ir ļoti droši, dziesmas iemācījušies un pilsētas svētkos varēja ar pirmizrādi iepriecināt," pastāstīja folkloras kopas ''Dimzēns'' vadītāja Velta Leja.

Grupās līdz 20 cilvēkiem mēģināt atļauts arī telpās. Tiesa gan, ar noteikumu, ka visi dalībnieki ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19. Iemeslu, kāpēc ''Dimzēns'' šo iespēju  neizmantojot, esot gana daudz. 

"Īstenībā man liekas, ka ir ļoti nekorekti prasīt – vai tu esi vai neesi vakcinējies. Tas nav mans kolektīva vadītāja pienākums," izteicās Leja.

Viens no gados vecākajiem kolektīva dalībniekiem Jānis Lange norādīja, ka jau sen saņēmis abas potes, pateicoties savai aktīvajai ģimenes ārstei. Viņaprāt, tas arī esot risinājums, kā panākt, lai seniori izvēlētos sevi pasargāt no Covid-19.

"Man liekas, ka tam vajadzētu būt caur ģimenes ārstiem. Tur, kur viņi dakterējās, un viņiem arī vajadzētu pierādīt, ka [citādi] sekas ir smagas," sacīja Lange.

Folkloristi gan nosmej, ka siltais laiks nemotivē vakcinēties, jo tautas dziesma jau ir saistīta ar āra dziedāšanu. 

"Kamēr ārā ir silts, tikmēr mēs visi gribēsim strādāt ārā, bet tad, kad ārā paliks auksts, tad mēs visi stāsimies rindā uz vakcināciju. Tas ir gandrīz par 100%," izteicās dalībniece Lāsma Cielava.

Arī citos senioru kolektīvos mēģinājumi tā īsti vēl nemaz neesot sākušies.

"Drusku mums vajag tur veselību palabot vienam otram, un ar to potēšanu mums ir diezgan slikti. Puse grupas tikai ir potēti," stāstīja senioru deju kopas ''Vakarvējš'' grupas vecākā Veronika Kudiņa.

Jauniešu deju kolektīvi gan jau aktīvi atsākuši mēģinājumus svaigā gaisā. Kā atzina vadītāja, esot arī pēdējais brīdis atjaunot fizisko formu un deju soļus. Tomēr Jelgavas novada deju apriņķī vēl neesot neviena kolektīva, kur vakcinēti būtu visi dalībnieki.

"Tas lēmums cilvēkam jāizdara pašam, vai viņš vēlas vai nevēlas vakcinēties, bet iespēja dejot deju zālē, es domāju, ka tā nav īpaša motivācija. Es ļoti ceru, ka atradīs kādu citu vidusceļu, lai nebūtu šis nosacījums, ka vakcinētie drīkst, nevakcinētie nedrīkst. Varbūt, ka ir kāds cits ceļš ejams, lai visi varētu deju zālē dejot kopā," sacīja Jelgavas novada deju aprinķa virsvadītāja Ieva Karele.

Pilnvērtīgi mēģinājumi ir ļoti svarīgi  arī tāpēc, lai spētu sagatavoties 2023. gadā paredzētajiem Dziesmu un deju svētkiem.

KONTEKSTS:

Cilvēki, kas vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19, var brīvāk pulcēties slēgtā un kontrolētā vidē pastāvīgos kolektīvos grupā līdz 20 cilvēkiem. Grozījumi noteikumos attiecas uz darba kolektīviem darba telpās un sanāksmēs, amatiermākslas kolektīviem, sporta komandām.

Veselības ministrijā norādīja, ka vakcināciju var pierādīt gan ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestāžu izsniegtām izziņām par vakcināciju, informatīvajām kartītēm, kas tiek izsniegtas vakcinācijas brīdī ar norādēm par vakcīnas veidu un vakcinēšanas datumiem. Tāpat ir iespējams Latvijas iekšējos apstākļos rādīt e-veselības izdruku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti