Dienas ziņas

Aviosatiksmē – straujš kritums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pašvaldības risina bērnu ēdināšanu

Jēkabpils vecāki atbalsta skolēnu brīvpusdienu kuponu sistēmu

Valsts kopīgas norādes par bērnu ēdināšanu attālināto mācību laikā nav, bet daļa pašvaldību šo jautājumu jau risina. Pēc saviem ieskatiem bērniem tiek nodrošināta ēdiena piegāde mājās vai izsniegtas pārtikas pakas, piešķirti kuponi vai atbalstītas mazturīgās un daudzbērnu ģimenes. Jēkabpils vecāki atbalsta kuponu sistēmu, kas ļauj nodrošināt lielāku izvēles iespēju.

Jēkabpils pilsētas domes lēmums paredz, ka pabalstu pārtikas preču iegādei kupona veidā saņems pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, kuri ārkārtējās situācijas periodā neapmeklē bērnudārzu, visi pilsētas vispārējo izglītības iestāžu 1.-9. klašu audzēkņi, kā arī 10.-12. klašu skolēni, kuri nāk no daudzbērnu ģimenēm vai trūcīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm. Vienam skolēnam pabalsta apmērs ir 30 eiro mēnesī, vienam bērnudārza audzēknim – 15 eiro mēnesī, un kuponi tiks piešķirti par diviem mēnešiem – aprīli un maiju. Plānots, ka ar šiem kuponiem varēs doties uz veikalu, kurā varēs iegādāties pārtikas produktus. Citu preču pirkšanai, tostarp arī akcizēto preču iegādei, kuponi nebūs derīgi.

"Es uzskatu, ka šāda apjoma silto ēdienu piegādāt apmēram 2000 skolēniem un vairāk nekā 1000 bērnudārza bērniem nevar. Manuprāt, šādi iespēja inficēties ar šo vīrusu ir daudzreiz lielāka, jo katru dienu jābrauc uz 2500 mājām. Brauktu noteikti ne viens cilvēks, tādu apjomu nevar piegādāt arī divi cilvēki, šis risks stipri palielinātos," saka Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Arī aptaujātajiem bērnu vecākiem vietvaras izvēlētais veids šķiet labāks, jo viņi saredz šajā sistēmā lielāku elastību nekā ēdiena piegādē uz mājām. Vecākiem tādā veidā tiek nodrošinātas izvēles iespējas, kurā brīdī doties uz veikalu un kādus produktus nest mājās. Tāpat tiek uzsvērts, ka inficēšanās risks pastāvētu arī tad, ja bērniem ēdiens tiktu piegādāts.

"Inficēties var viscaur. Tāpat mums jāiet uz to veikalu, jāpērk tā pārtika ikdienā, jāiet, vajag," saka divu bērnu tēvs Haralds Radzobs. Līdzīgās domās ir Raivis Skudra, kurš saka, ka atbalsta kuponu sistēmu. "Mūsu skolnieciņam ir alerģija uz dažādiem produktiem, un tāpēc par kuponu sistēmu esam par. Cilvēks var pats izlemt, kad doties uz to veikalu un visu sagādāt, un sagādāt to, kas viņa bērnam tiešām ir vajadzīgs," norāda Skudra.

Kurā veikalā būs derīgi pašvaldības piešķirtie kuponi, tas tiks noskaidrots iepirkumā. Paredzēts, ka kuponus pārtikas preču iegādei vecāki varēs saņemt uzreiz pēc Lieldienām savā izglītības iestādē un dažādos laikos, lai novērstu bērnu vecāku drūzmēšanos.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti