Jēkabpils Valsts ģimnāzijas būvdarbi būtiski iekavēti

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas ēkā pirms nepilniem diviem gadiem tika sākta vērienīga rekonstrukcija, bet nu jau vairākus mēnešus objektā nenotiek strādnieku rosība. Darbi ir būtiski iekavēti, un tas rada neērtības gan pedagogiem, gan skolēniem.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas būvdarbi būtiski iekavēti
00:00 / 04:46
Lejuplādēt

Jēkabpils Valsts ģimnāzijā gandrīz trīs mēnešus netiek veikti būvdarbi. Martā būvuzņēmējs apturēja darbību objektā, savukārt neilgi pēc tam pasūtītājs – Jēkabpils novada pašvaldība – lauza līgumu ar būvnieku, skaidrojot, ka uzņēmējs jau pirms tam esot radījis problēmas, kavējot darbu gaitu. 

"Jaunā korpusa nodošanas stāsts mums vilkās no tā, ka viņam bija jābūt pabeigtam sākotnēji uz pagājušā gada septembri. Tad nespēja, nevarēja, problēmas visādas, tad pārcelts termiņš tika uz novembri, tad attiecīgi nevarēja, tad pārcēla uz decembra beigām, tad uz februāri. Tā tas pārcēlās. Vasarā – jūlijs, augusts – darbinieku skaits 50, augusta beigās tika uzaudzēts līdz 80 darbiniekiem, pēc tam rudenī atkal nokritās līdz 30, 20 cilvēkiem. Protams, runājām ar būvuzņēmēju, diskutējām, solīja pieaudzēt resursu, bet nebija spējīgi izdarīt," stāstīja Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars.

Būvuzņēmējs – SIA "Zeng" – no intervijas atteicās un savu viedokli piekrita sniegt tikai rakstiski. Vēstulē SIA "Zeng" raksta: "Jau Covid-19 pandēmija ir atstājusi būtiskas sekas uz būvniecības cenām, taču pēc šā gada 24. februāra notikumiem mēs vērsāmies pie Jēkabpils pašvaldības vadības ar lūgumu pārskatīt līgumcenu un risināt būvdarbu sadārdzinājuma problēmas [..] Tāpat ir milzīgas problēmas ar materiālu pieejamību. Avansa apmēru pieprasījumi izauga no 20-30% līdz 60-100%. Šo visu darījām zināmu pasūtītājam un sagaidījām pretimnākšanu no viņa puses līguma tālākajai realizācijai [..]. Tādu diemžēl nesaņēmām."

Uzņēmums gatavojas tiesāties ar pašvaldību, tikmēr Jēkabpils novada pašvaldība jau izsludinājusi jaunu iepirkumu par būvdarbu pabeigšanu.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas kolektīvs pauda neapmierinātību ar situāciju, jo mācību process pagaidu telpās rada būtiskas neērtības. 

"Neērtības pa četrām ēkām, sports ir hallē, viņam Palejas ielā ir vieni priekšmeti, Rīgas ielā divās ēkās ir citi priekšmeti. Tāda skraidīšana. Skolotājiem, pašiem jauniešiem. Tie, kas ir vidusskolas vecumā, tiem šajā mācību gadā bija problēmas ar laboratorijām," norādīja skolas padomes pārstāve, ģimnāzijas skolēna mamma Dace Laizāne.

Arī skolas padomes priekšsēdētājs Guntars Rožlapa vēlas, lai bērni ātrāk varētu atgriezties savās telpās.

"Cilvēki nogurst dēļ pastāvīgām situācijas izmaiņām. Tas iztērē psihisko enerģiju, līdz ar to pasniegšanas kvalitāte un vielas uztveršanas kvalitāte krīt.

Tas ir viens. Nākamais – ēdināšanas jautājumu sarežģītība. Kaut kur, kaut kā, koridorā, uz fikso paēst – ļoti, ārkārtīgi neveselīgi."

Lai gan mācības pagaidu telpās rada sarežģījumus visam skolas kolektīvam, cerības, ka skolēni septembrī varēs atgriezties ģimnāzijas ēkā, ir ļoti mazas. Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Stars skaidroja, ka tas varētu būt ātrākais rudenī.

"Var būt pārsūdzības, mums patreiz arī Iepirkumu uzraudzības birojs pirmspārbaudi veic iepirkumu dokumentācijai. Visādi riski pastāv. Pie labvēlīga scenārija augustā, septembrī mums jātiek pie līguma un pirmais korpuss jāpabeidz šā gada novembrī. Tas ir pie labākā scenārija. Ja tas viss sarežģīsies, iekavēsies, tad attiecīgi pagarināsies, bet darbi, gatavības pakāpe, es teiktu, ir pietiekama, lai darbus objektā tāds kārtīgs, jaudīgs būvuzņēmējs pusgada laikā tiktu galā," klāstīja Stars.

Lai kaut nedaudz atvieglotu mācību procesu, kamēr tas notiek pagaidu telpās, skola nodrošina skolēnu nokļūšanu uz sporta stundām un atpakaļ, savukārt pašvaldība paredzējusi līdzekļus laboratoriju izveidei vienā no mācību ēkām. Situācija negatīvi ietekmē pašvaldības budžetu, jo apdrošinātājs ir atteicis pašvaldībai izmaksāt gan avansa, gan līguma izpildes garantijas, turklāt šobrīd papildu līdzekļi nepieciešami gan būvdarbu pabeigšanai un arī mācību procesa uzlabošanai nākamā mācību gada sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt