Dienas ziņas

Īsteno projektu latviešu valodas apguvei

Dienas ziņas

Ikšķiles vicemērs saglabā amatu

Jēkabpilī būvē sporta halli

Jēkabpils sporta halles pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

Pirms pusgada izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska rosināja apturēt finansējumu vairāku sporta objektu būvniecībai, tostarp arī topošajai Jēkabpils multifunkcionālajai sporta hallei. Kādu brīdi valdīja bažas par to, vai halles būvniecība netiks apturēta, bet darbi turpinās.

Uz svinīgo brīdi – kapsulas iemūrēšanu Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles pamatos – pulcējās būvnieki, pilsētas domes vadība un speciālisti, kā arī sporta nozares pārstāvji. Kapsulā tika ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm, kā arī monēta ar pilsētas simbolu – lūsi.

"Kapsulas iemūrēšana dotajā brīdī ir sakritusi ar faktisko nesošo konstrukciju montāžas beigām, jo šonedēļ mēs beidzam saskrūvēt visas nesošās konstrukcijas, un būvuzraugs gan šodien, gan rītdien veic šo bultskrūvju pārbaudi. Turpmāk plānojam noslēgt šo halli – gan ārsienas, gan jumtu, lai varētu veiksmīgi turpināt iekšdarbus," norādīja SIA “LC Būve” valdes loceklis Sandis Dzērvītis.

Topošā sporta būve ir pēdējo 30 gadu laikā vērienīgākā, lielākā un arī dārgākā jaunceltne Jēkabpilī. Objekta kopējās izmaksas ir aptuveni 13 miljoni eiro, no kuriem valsts piešķīrusi 1,6 miljonus eiro. Ja šī gada ziemā bija bažas par to, vai no valsts varēs dabūt visu paredzēto finansējumu, tagad uztraukumam nav pamata.

"To, ko valsts solīja, to arī ir iedevusi. Mums ir nelielas problēmas, ka būvnieks būvē ļoti ātri, bet mēs šos jautājumus risinām, aizķeršanās nekādas nebūs, objekts tiks nodots nākamgad laikā. Valsts finansējums ir, mūsu pašu kredīts ir apstiprināts, tā kā nav problēmu ar finansējumu," pauda Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Tā kā halles uzturēšanas izmaksas arī būs ļoti augstas, pašvaldība paredz izstrādāt plānu objekta noslodzei, piesaistot arī profesionālus sportistus. "Būs maksas pakalpojumi, būs arī dotētie pakalpojumi, tas ir domei jāizsver, par ko maksās budžets, par ko būs jāmaksā  pašiem, kas šajā hallē nāks," norādīja Jēkabpils pilsētas domes deputāts Leonīds Salcevičs.

Sporta jomas pārstāvji pauž pārliecību, ka jaunajā objektā būs noslodze, jo jau tagad pilsētā jūtams sporta zāļu trūkums. Ar esošajām skolu sporta zālēm un Sporta nama zāli nepietiek. "Zāļu laikus aizņem Sporta skola, skolas un varbūt kāds klubs, līdz ar to praktiski pārējiem ir grūti. Arī šobrīd Sporta skolas audzēkņiem ir problemātisks jau treniņprocess kā tāds, jo trūkst zāles," teica Jēkabpils Sporta centra direktors Juris Bobrovs.

Jaunajā hallē būs 2000 kvadrātmetru plaša universāla sporta zāle, hokeja arēna, trenažieru zāle, telpa aerobikai, kā arī konferenču zāle un kafejnīca. Objektu plānots nodot ekspluatācijā nākamā gada jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti