Jēkabpils sporta halles būvniecībā iesaista vietējos uzņēmējus; plāno pabeigt jūlijā

Jēkabpilī turpinās multifunkcionālās sporta halles būvniecība, maksimāli iesaistot vietējos uzņēmumus. Vienu no lielākajiem projektiem, ko Jēkabpils realizējusi pēdējos gados, plānots pabeigt jūlijā. Kopējās sporta halles būvniecības izmaksas ir teju 14 miljoni eiro, vairāk nekā 11,7 miljoni eiro ir pašvaldības aizņēmums no Valsts kases. Ņemot vērā, ka sporta halle būs nozīmīgs sabiedrisks objekts, šīs ēkas būvuzraudzībai tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Jēkabpils sporta halles būvniecībā iesaista vietējos uzņēmējus; plāno pabeigt jūlijāSandra Paegļkalne

Jēkabpils multifunkcionālajā sporta hallē, kuras būvniecība tika sākta 2018. gada decembrī, ir pabeigta būvkonstrukciju montēšana un pašlaik notiek aktīvs darbs iekštelpās. Turpinās grīdas virskārtu betonēšana, inženierkomunikāciju izbūve, kā arī citi darbi. Topošajā ledus arēnā jau redzamas hokeja laukuma aprises.

“Ledus hallei uztaisīta sagatave plātnes betonēšanai. Respektīvi, laukums, uz kura vēlāk tiks saldēts ledus. Ir divi armatūras sieti, starp kuriem ir saldēšanas caurules, un iekšā iestrādāti kronšteini bortu stiprināšanai,” pastāstīja uzņēmuma “LC Būve” valdes loceklis Sandis Dzērvītis.

Ņemot vērā, ka sporta halle būs nozīmīgs sabiedrisks objekts, šīs ēkas būvuzraudzībai tiek pievērsta īpaša uzmanība. Būvuzraudzību veic “Firma L4”, un uzņēmuma būvuzraugs Jānis Rikters paskaidroja, ka pašlaik ir veiktas būvkonstrukciju pārbaudes.

“Būvuzņēmējs “Viadukts” pārbaudīja metāla konstrukcijas uz stiprību. No manas puses, kas man bija jādara, - man bija jāpārbauda šeit uz vietas samontētās metāla konstrukcijas, sijas, tostarp no manas puses tika pārbaudītas arī bultskrūvju stiprināšanas vietas, skrūvju mezgli. Pārbaudes notika ar pievilkšanas spēku, tika visas konstrukcijas pārbaudītas. Uz vietas tika fiksēts gan būvdarbu žurnālā, gan nozīmīgu konstrukciju akti tika sagatavoti. Esmu pilnīgi drošs, ka šīs konstrukcijas ir uzbūvētas atbilstoši būvprojektam un normatīviem,” norādīja būvuzraugs.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps uzsvēra, ka pašvaldība nekādas papildu pārbaudes neorganizēs, jo nav bažu par konstrukciju atbilstību prasībām.

“Būvuzraugs apliecināja, vismaz pašlaik es esmu pilnīgi pārliecināts, ka šeit ir pilnīgi droši, līdz ar to nekādas papildu pārbaudes šīm konstrukcijām mēs neveiksim,” sacīja Kraps.

Jēkabpils sporta halles būvniecību nodrošina akciju sabiedrība “Panevežio Statybos Trestas”, uzņēmums “Arms group” un “LC Būve”, bet darbu veikšanā piedalās vēl vairāki apakšuzņēmēji. “LC Būve” valdes loceklis Dzērvītis pastāstīja, ka darbos tiek iesaistītie vietējie uzņēmumi:

“Mēs mēģinājām maksimāli spiest uz vietējo ražotāju un vietējo darbaspēku, kas ir Jēkabpils robežās vai rajona robežās. Tiklīdz jutām, ka nespējam saražot šī rajona robežās, mēģinājām to ietvert Latvijas teritorijā. Dzelzsbetona konstrukcijas un metāla konstrukcijas ražoja SIA “Viadukts”, kas ir Jēkabpils uzņēmums, paneļus esam ņēmuši no “Tenax”, kas arī ir Latvijas ražotājs, montējām paši, lielās pamatkonstrukcijas ir Latvijas un Jēkabpils produkts.”

Sporta hallē atradīsies ne tikai hokeja laukums ar 300 skatītāju sēdvietām, bet arī divi laukumi, kas būs atbilstoši volejbolam, basketbolam un florbolam, trenažieru zāle, fitnesa telpa, kafejnīca, kā arī administratīvās un inventāra telpas. Tāpat plānota apkārtējās teritorijas labiekārtošana, ierīkojot gan āra sporta laukumus, gan autostāvvietas. Pašlaik no visa ēkas būvniecības izmaksu apjoma apgūti aptuveni 60 procenti. Tuvākajā laikā tiks sākti arī iekštelpu apdares darbi. Būvnieki sola, ka halle tiks pabeigta noteiktajā termiņā – līdz jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt