Sadaļas Sadaļas

Jēkabpils slimnīcas vadītāju Liepiņu atlaiž no amata

Uzreiz pēc varas maiņas Jēkabpilī domes jaunā vadība uzsākusi pārmaiņas dažādās jomās. Šobrīd īpaši aktuāla ir situācija pašvaldības lielākajā kapitālsabiedrībā – Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, kur tiek mainīta vadība.

Jau pirms divām nedēļām Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai") informēja par neuzticības izteikšanu Gvido Liepiņam, kurš Jēkabpils reģionālo slimnīcu vada kopš pagājušā gada maija. Sākotnēji šāda lēmuma argumenti bija slimnīcas lielie zaudējumi, ar kādiem iestāde noslēdza 2018. gadu, komunikācijas problēmas iestādes iekšienē, kā arī optimizācijas procesi, kas ietekmē slimnīcas darbu. Bet ārkārtas dalībnieku sapulcē Aivars Kraps kā iemeslu minēja dalībnieku sapulces sasaukšanas termiņa neievērošanu, ko viņš raksturo kā pienākumu nepienācīgu pildīšanu.

Gvido Liepiņš par šādu argumentāciju ir neizpratnē un uzskata, ka tā ir politiska izrēķināšanās ar viņu kā personu: “Es tur nesaskatu nekādus tiesiskos pamatprincipus ievērotus. Ja tik brutālā veidā mēģina izrēķināties, manuprāt, pārkāpjot, likuma normas, tas ir vienkārši mana kā pilsoņa, kā jēkabpilieša pienākums iet uz tiesu un pierādīt taisnību.”

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs nepiekrīt Gvido Liepiņa paustajam un uzsver, ka slimnīcas vadītājam nav izpratnes par medicīnas iestādes darbību, rezultātā nav darīts viss, lai spētu saņemt atbilstošu valsts finansējumu par sniegtajiem pakalpojumiem.

Tāpat Kraps norāda, ka iestādē ir komunikācijas problēmas starp valdi un kolektīvu, par ko viņš pārliecinājies, tiekoties ar kolektīva pārstāvjiem. “Šie dakteri... ja būtu viens, divi, tad viens stāsts, bet tie ir desmiti cilvēku, kas izteica savu negatīvo nostāju šajā jautājumā,” pauda Kraps.

Nesaskaņas starp valdi un ārstiem bija vērojamas arī slimnīcas sanāksmēs un preses konferencēs.

Jēkabpils reģionālā slimnīca pašlaik ir jaunas valdes gaidās, jo drīzumā būs brīva vēl viena valdes locekļa amata vieta. Valdes locekle Inna Gellere pati iesniegusi atlūgumu un darba attiecības ar slimnīcu izbeigs 23. jūlijā. Tas nozīmē, ka drīzumā Jēkabpils pilsētas pašvaldība izsludinās konkursu uz divu slimnīcas valdes locekļu amatiem.

Trešais valdes loceklis – Andrejs Miļčevskis – pašlaik plāno turpināt darbu valdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt