Jēkabpils slimnīcas pacients mirst no pneimonijas, kuru ārsti diagnosticē kā vēzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pērn augustā Jēkabpils slimnīcā nomira 65 gadus vecs pacients, kuram ārsti ar rentgena palīdzību diagnosticēja vēzi. Taču vēlāk līķa sekcija atklāja – nekādas onkoloģiskas saslimšanas nav bijis un vīrietis mira pneimonijas dēļ. To LTV 7 raidījumā “Točki nad i” pastāstīja mirušā pacienta meita Oksana Lāce. Veselības inspekcija pārkāpumu gan neatklāja, bet sieviete uzskata, ka dokumenti tikuši viltoti. Tikmēr slimnīca notikušo nekomentē.

Oksana raidījumā stāstīja, ka tēvs nonāca slimnīcā smagā stāvoklī: “”Ātros” saucām trīsreiz, bet aizveda tikai trešajā reizē. Līdz tam viņam diagnosticēja starpribu neiralģiju un ieteica dzert pretsāpju līdzekli.

Slimnīcā viņam uztaisīja rentgenu, un pēc tā ārsts diagnosticēja plaušu vēzi ceturtajā stadijā ar metastāzēm visā organismā. (..) Pēc tam man ieteica viņu vest uz mājā, lai nomirtu.”

Tomēr sieviete sāka konsultēties ar citiem speciālistiem, un visi esot teikuši, ka šādi vēzi diagnosticēt nevar, bet vajadzīgas papildu analīzes. Tāpēc viņa vērsās Veselības inspekcijā, lai panāktu tēva nogādāšanu uz citu medicīnas iestādi. Tomēr slimnīca nerīkojās. Ģimene vēl cīnījās par viņa pārvietošanu, bet pēc dažām dienām vīrietis slimnīcā nomira.

Par ārstu rīcību Oksana ar sūdzību vērsās Veselības inspekcijā, kas atzinumu sniedza pēc gada. “Šis ir sacerējums par tēmu, kā mans tētis ir vainīgs, ka saslima un nomira. Tur ļoti labi uzrakstīts attaisnojums ārstam,” saka sieviete, norādot, ka ārstu bezdarbība tiekot “piesegta”.

Turklāt pacienta medicīnas karte esot viltota. Vienā no vizītēm slimnīcā viņa radinieki palūdza parādīt šo karti, bet vēlāk - jau pēc bērēm - pieprasīja izsniegt kartes kopiju. “Tā izskatījās citādāk. Es varbūt nevaru izstāstīt kādas detaļas, kas tur bija rakstītas citādāk, bet pat titullapa izskatījās citādāka.

Tā bija viltota, un tika pierakstīti medikamenti, kas nebija doti,” apgalvo Oksana.

Viņa vērsās arī Ārstniecības riska fondā un Ģenerālprokuratūrā. Oksana nesen esot runājusi ar inspektoru par šo lietu, bet kādu konkrētu informāciju iegūt nevarēja.

Tikmēr Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris raidījumam atteicās komentēt šo lietu. Noskaidrot  izdevās vien to, ka ar šo lietu saistītās ārstniecības personas aizvien strādā slimnīcā.

Oksana arī cer, ka šis ir tikai individuāls gadījums, ne sistēma kopumā.

Šajā laikā slimnīcas pārstāvji arī ne reizi nav runājusi ar mirušā pacienta tuviniekiem. Veselības ministre Anda Čakša raidījumā atzina, ka tas nav normāli: “Šādās situācijās ir ļoti svarīgi, lai slimnīca parādītu savu ētisko attieksmi, ka viņi saprot – ir noticis kaut kas slikts, lai gan pilnībā nav skaidrs, kas.”

Ministres ieskatā, šādā situācijā slimnīcas vadītājs ir morāli atbildīgs par notikušo, un tam būtu jāatspoguļojas normālā komunikācijā ar mirušā tuviniekiem.

“Viņam kā vadītājam ir jāanalizē situācijas un jāseko, lai šādi gadījumi neatkārtotos,” sacīja Čakša, solot prasīt slimnīcas vadītājam Zvīdrim rīcību, lai nekaitētu citiem pacientiem.

Šeit var noskatīties pilnu LTV 7 raidījumu “Točki nad i” krievu valodā:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti