Jēkabpils slimnīcas pacients mirst no pneimonijas, kuru ārsti diagnosticē kā vēzi

Pērn augustā Jēkabpils slimnīcā nomira 65 gadus vecs pacients, kuram ārsti ar rentgena palīdzību diagnosticēja vēzi. Taču vēlāk līķa sekcija atklāja – nekādas onkoloģiskas saslimšanas nav bijis un vīrietis mira pneimonijas dēļ. To LTV 7 raidījumā “Točki nad i” pastāstīja mirušā pacienta meita Oksana Lāce. Veselības inspekcija pārkāpumu gan neatklāja, bet sieviete uzskata, ka dokumenti tikuši viltoti. Tikmēr slimnīca notikušo nekomentē.

Oksana raidījumā stāstīja, ka tēvs nonāca slimnīcā smagā stāvoklī: “”Ātros” saucām trīsreiz, bet aizveda tikai trešajā reizē. Līdz tam viņam diagnosticēja starpribu neiralģiju un ieteica dzert pretsāpju līdzekli.

Slimnīcā viņam uztaisīja rentgenu, un pēc tā ārsts diagnosticēja plaušu vēzi ceturtajā stadijā ar metastāzēm visā organismā. (..) Pēc tam man ieteica viņu vest uz mājā, lai nomirtu.”

Tomēr sieviete sāka konsultēties ar citiem speciālistiem, un visi esot teikuši, ka šādi vēzi diagnosticēt nevar, bet vajadzīgas papildu analīzes. Tāpēc viņa vērsās Veselības inspekcijā, lai panāktu tēva nogādāšanu uz citu medicīnas iestādi. Tomēr slimnīca nerīkojās. Ģimene vēl cīnījās par viņa pārvietošanu, bet pēc dažām dienām vīrietis slimnīcā nomira.

Par ārstu rīcību Oksana ar sūdzību vērsās Veselības inspekcijā, kas atzinumu sniedza pēc gada. “Šis ir sacerējums par tēmu, kā mans tētis ir vainīgs, ka saslima un nomira. Tur ļoti labi uzrakstīts attaisnojums ārstam,” saka sieviete, norādot, ka ārstu bezdarbība tiekot “piesegta”.

Turklāt pacienta medicīnas karte esot viltota. Vienā no vizītēm slimnīcā viņa radinieki palūdza parādīt šo karti, bet vēlāk - jau pēc bērēm - pieprasīja izsniegt kartes kopiju. “Tā izskatījās citādāk. Es varbūt nevaru izstāstīt kādas detaļas, kas tur bija rakstītas citādāk, bet pat titullapa izskatījās citādāka.

Tā bija viltota, un tika pierakstīti medikamenti, kas nebija doti,” apgalvo Oksana.

Viņa vērsās arī Ārstniecības riska fondā un Ģenerālprokuratūrā. Oksana nesen esot runājusi ar inspektoru par šo lietu, bet kādu konkrētu informāciju iegūt nevarēja.

Tikmēr Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris raidījumam atteicās komentēt šo lietu. Noskaidrot  izdevās vien to, ka ar šo lietu saistītās ārstniecības personas aizvien strādā slimnīcā.

Oksana arī cer, ka šis ir tikai individuāls gadījums, ne sistēma kopumā.

Šajā laikā slimnīcas pārstāvji arī ne reizi nav runājusi ar mirušā pacienta tuviniekiem. Veselības ministre Anda Čakša raidījumā atzina, ka tas nav normāli: “Šādās situācijās ir ļoti svarīgi, lai slimnīca parādītu savu ētisko attieksmi, ka viņi saprot – ir noticis kaut kas slikts, lai gan pilnībā nav skaidrs, kas.”

Ministres ieskatā, šādā situācijā slimnīcas vadītājs ir morāli atbildīgs par notikušo, un tam būtu jāatspoguļojas normālā komunikācijā ar mirušā tuviniekiem.

“Viņam kā vadītājam ir jāanalizē situācijas un jāseko, lai šādi gadījumi neatkārtotos,” sacīja Čakša, solot prasīt slimnīcas vadītājam Zvīdrim rīcību, lai nekaitētu citiem pacientiem.

Šeit var noskatīties pilnu LTV 7 raidījumu “Točki nad i” krievu valodā:

33 komentāri
Suzanna
Nu viena Madonas daktere mani gandrīz pie Dieviņa aizsūtīja... var jau sūdzētie par zemām algām, bet ārstējat taču cilvēkus. Vai tiešam šos ārstus sirdsapziņa nemoka?!
Cilvēks no malas
A kāds vispār nepieļauj iespēju, ka šī ir propoganda pret slimnīcu un ārstiem, lai panāktu kādu labumu sev. Ne mazums dzirdēts,ka šādās situācijās tuvinieki dara visu, lai uz aizgājēja rēķina piedzītu naudas atlīdzību, nesen šāds gadījums bija Madonā. Ļoti ceru un ticu, ka viss noskaidrosies, meli atmaskosies un vainīgie saņems savu.
Latvānis
25 gadus medicīna un medicīnā strādājošie Latvānijas valstī ir sociāli - ekonomiskas ņirgāšanās objekts. Ārstiem algas kā sētniekiem, vai, labākajā gadījumā, kā santehniķiem... Tagad pēkšņi sagribējās super kvalitatīvu veselības aprūpi?
Ieva
Vēzis vienmēr ir jaāpstiprina CT izmeklējumā. Ar RTG nepietiek, lai 100% diagnosticētu vēzi. Radiologam, kurš ir iedevis šādu slēdzienu tikai uz RTG pamata, būtu jāpārvērtē sertifikāts.
I. N.
Interesanti kam ir vēl jānotiek lai aukstākās instances pievērstu uzmanību, tam kas notiek Jēkabpils slimnīcā?! Tas jau kļūst smieklīgi, kad aizbraucam uz Rīgu pie speciālistiem, viņi smīkņā un izzobo Jēkabpils ārstus. Diez vai kāds tā darītu, ja jēkabpilī būtu labi speciālisti... Un pats interesantākais, ka nekad viņus neatzīst par vainīgiem....
vēl no Jēkabpils lapas
Svaine. Šodien, 14:35 Arī mūsu ģimenei bija saskare ar Jēkabpils s-cas ārstu nekompetenci diagnozes noteikšanā.Sievieti ielika infekcijas nodaļā un novēroja vairākas dienas,bet kļuva tikai sliktāk.Tad nolēma operēt un izrādījās ,ka ir plīsusi aklā zarna.Kamēr′′novēroja′′ ,zuda iespēja cilvēku glābt. Mēs rakstījām sūdzību,cik atceros ,atbildīgais ārsts dabūja aizrādījumu. -anonīms Šodien, 14:53 Neesmu dzirdējusi nevienu labu atsauksmi par jēkabpils slimnīcu -pūks Šodien, 15:2 Par Jēkabpils slimnīcas terapeitisko nodaļu ir tikai labas atsauksmes - mamma gulēja, pat aploksni nedeva, bez tā visa uzcēla uz kājām, par ko vislielākais paldies dakterei Aizpurietei (ja pareizi atceros)
no Jēkabpils lapas
Sieviete vērsusies pie Ģenerālprokurora, Veselības inspekcijā un Ārstniecības riska fondā. Slimnīcas vadība nav uzskatījusi par nepieciešamu atvainoties mirušā tuviniekiem un atzīt kļūdu. Slimnīcas vadītājs Ivars Zvīdris LTV raidījumam norādījis, ka atturas no komentāriem, jo pašlaik notiekot ...kriminālprocess par notikušo Jēkabpils slimnīcā. Veselības ministre Anda Čakša uzskata, ka šī situācija ir nenormāla. Ministre A,Čakša atzīst, ka šādas ārstu kļūdas met ēnu uz visu medicīniskās aprūpes sistēmu Latvijā.
Spoks
Kāds tur brīnums,visur ir visādas nejēdzības,tas nevienu sen jau nepārsteidz! Pie dažiem ārstiem ne tikai bez lieciniekiem,bet jau bez tiesībsarga biroja pārstāvja drīz nebūs,ko darīt!! Vienalga,vai pie ģimenes ārsta,vai jebkura profila slimnīcā!!! Protams,ļoti atvainojos tiem,kas strādā pēc labākās sirdsapziņas.
Ilze
Ārstējies pats un nekad nebūsi vainīgs, ja nomirsi!
tas pats
Milie tautiesi,kas ir noticis Latvija,vai tiesam vairs nav neka cilveciska,mati slienas stavus,bailes pat padomat,nedod Dievs nopietni saslimt,vieniga slimnica ,kuru es atzistu ir Madona,tur vel ir saglabajusies mediki ar cilveciskam ipasibam ,kuriem ir sidsapzina,vienalga kura nodala,laikam jau daudz kas atkarigs ar no slimnicas vadibas.
ilonciks
Un vel vini prasa lielakas algas- CILVEKU BENDES!!! Es ari tur guleju ! TADU ARPRATU,KA TUR <NEREDZEJU NEKUR!!!!
Aija
Tīri labi ir izārstējuši Jēkabpilī, ka tik agresīvi ārdies internetā :D
RADINIECE
MANU RADINIEKU VELU VAKARA AIZVEDA UZ SLIMNICU BET AGRI NO RITA ARSTS ZINAJA KA IR VEZIS PEC 10 DIENAM NOMIRA
tas pats*
Ne tikai Jēkabpilī, daudz kur ir prakse, dokumentus sarakstīt, kā vajag, nevis dokumentēt reālās darbības. Pie ārsta bez maz vai tikai ar liecinieku. Un jā, Jēkabpilī patīk diagnosticēt vēzi veciem cilvēkiem, ar līdzjūtīgu pavadošo tekstu: ļaujiet taču viņam nomirt. Mūsu gadījumā cilvēks izdzīvoja, Rīgā atklājās, ka nekāda vēža nav. Bet tos nervus, lai izplēstos uz citurieni...
vv
Pirms pāris gadiem Jēkabpils slimnīcā manas paziņas dēlam lauztās rokas vietā ieģipsēja sasisto, kad Madonas slimnīcā šī neiedomājamā stulbība tika novērsta un māte vērsās ar sūdzību pie slimnīcas vadības, tad atbilde bija - vizuāli tā gadoties...! Priekš kam tad taisīja rentgenu?
tas pats
notika 2015 gada ar manu brali,palika slikti,pasauca atros atrie iedeva korvalolu un aizbrauca,pec pus stundas bralis nomira sapes bija krutis,vinam jau bija viens infarkts,Gimenes arste Kudina naves celoni uzrakstija VEZIS,vai tads dakters var stradat ar cilvekiem.Tas viss Jekabpili,vel viena slimnica -kautuve Rezekne,cien VM butu savedusi kartiba esosas slimnicas,nevis taisijusi jaunas reformas.Uz tadam slimnicam jabrauc veselam,un ta vel zem jautajuma ai atbrauksi majas.
Alfa
Tas nav tikai Jēkabpils slimnīcā.Tā vien šķiet ,ka tā ir visur.Arī mani veselu gadu baroja ar nomierinošiem līdzekļiem, cenšoties ieskaidrot,ka tie ir nervi,tā vietā,lai paraktos dziļāk un noskaidrotu,ka tā tomēr ir Laima slimība.Tagad pēc nokavētas ārstēšanas esmu zaudējusi darba spējas,bet nokārtot invaliditātes pensiju-neiespējami.Atbilde-Tev taču analīzes ir normas robežās(pelēkajā zonā.)Skumji,Loti skumji.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti