Jēkabpils slimnīcas Ginekoloģijas nodaļas ārsti iesnieguši atlūgumus

Pilnībā aiziet no darba vēlmi pauduši divi Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ginekoloģijas nodaļas ārsti, bet trīs vēlas aiziet no darba slimnīcas stacionārā, atstājot pieņemšanas poliklīnikā.

Slimnīcas vadība uzsver, ka galvenais nesaskaņu iemesls ir pārmaiņas darba organizācijā. Valde cenšas vienoties ar darbiniekiem par darba nosacījumiem un atalgojumu atbilstoši paveiktajam un likvidēt virsstundu darbu.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ginekoloģijas nodaļā strādā pieci ginekologi. Aiziet no darba slimnīcas stacionārā vēlmi pauduši visi pieci. Ginekoloģijas nodaļas vadītājs Andris Blimhens no plašiem komentāriem atturas, raksturojot situāciju īsi un vispārīgi.

“Šī situācija radusies tāpēc, ka mums ar slimnīcas valdi nesakrīt skatījums uz mūsu dienesta tālāku attīstību,” sacīja Blimhens.

Jēkabpils slimnīcas Ginekoloģijas nodaļas ārsti iesnieguši atlūgumusSandra Paegļkalne

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš norādīja, ka slimnīcai jāreformē darba organizācija, jo slimnīca nevar strādāt ar mīnusiem, tad tā vienkārši bankrotē.

“Jebkuru ārstu es uzskatu kā kolēģi un darba partneri. Arī šos Jēkabpils slimnīcas ārstus es uzskatu kā kolēģus. Un tas man ir dubultgrūti kādam teikt, ka varbūt šajā brīdī ir nedaudz par daudz vai varētu savādāk. Šī reforma nevienā brīdī nepalielina darba apjomu, nevienam ārstam nepalielinās ne par centu [alga], ne darba stundu darba apjoms. Darba apjoms paliek tāds pats, tikai mēs viņu sastrukturizējam godīgi un atbilstoši likumdošanai, tā kā to prasa likums,” sacīja Putniņš.  

Darba organizācijas reforma paredzēta arī tādēļ, lai samazinātu slimnīcas zaudējumus. Jēkabpils reģionālā slimnīca 2018. gadu noslēdza ar zaudējumiem vairāk nekā 824 700   eiro apmērā. Lai gan gada laikā izdevies ievērojami samazināt zaudējumu apmēru – 2019. gads beidzies ar 121 700 eiro zaudējumiem -, pašvaldības kapitālsabiedrība joprojām cenšas uzlabot finansiālo situāciju.

Lai slimnīcas Ginekoloģijas un Dzemdību nodaļa nepaliktu bez ārstiem, situācijas risināšanā iesaistījusies Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Domes priekšsēdētājs Aivars Kraps skaidroja, ka ir ticies gan ar ārstiem, gan slimnīcas vadību.

“Brīvdienās apdomāsim, nolaidīsim tvaiku, un jaunnedēļ tiksimies lielākā kolektīvā – gan šie dakteri, gan pašvaldība, es, izpilddirektors kā kapitāldaļu turētājs. Izrunāsim šos jautājumus. Es ļoti ceru, ka mēs varam panākt kompromisu,” sacīja domes priekšsēdētājs.

Slimnīcas valde uzsver, ka mēģinās vienoties ar esošajiem ārstiem par palikšanu darbā. Vienlaikus slimnīcas vadība mierina iedzīvotājus, ka uztraukumam nav pamata un ka slimnīcā jebkurā gadījumā tiks nodrošināti ginekoloģijas pakalpojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt