Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Darbu sākusi Jēkabpils slimnīcas jaunā valde

Jēkabpils slimnīcas ārstiem bažas par valdes locekļu piemērotību darbam

Daļa Jēkabpils reģionālās slimnīcas ārstu šaubās par divu valdes locekļu - Andreja Miļčevska un Innas Budovskas - piemērotību amatam. Divdesmit pieci slimnīcas ārsti adresējuši pašvaldībai vēstuli, kurā lūdz izskaidrot, vai amatos apstiprinātie valdes locekļi atbilst konkursa nolikumā noteiktajam, ka pretendentam jābūt ar vismaz trīs gadu pieredzi vadošā amatā.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dzemdību-ginekoloģijas nodaļas vadītājs Andris Blimhens saka, ka ārstiem ir jautājums par valdes locekļu izvēli: "Ja, pēc mūsu sapratnes, pēc šiem noteikumiem ir ievēlēts tikai viens no valdes locekļiem, kas atbilst visām prasībām, tad mums rodas jautājumi. Mums absolūti nav iebildumu pret tiem cilvēkiem, kas ir ievēlēti.

Mums ir jautājums tikai par šo procedūru."

Miļčevskis ir ķirurgs, viņš vadījis Ķirurģijas nodaļu Veselības centru apvienībā. "Tik lielu uzņēmumu es neesmu vadījis, man ir pieredze vadīt mazliet mazāku kolektīvu, bet domāju, ka mēs tiksim galā," komentē Miļčevskis.

Savukārt Budovska norāda, ka iepriekš klīnisko pētījumu piegādes nodaļā viņas pakļautībā bija asistents. "Es nodarbojos arī ar biznesa plānu izstrādi un sekošanu līdzi, tāpēc uzskatu, ka tā ir pietiekoši laba vadības pieredze," saka Budovska.

Asās diskusijās tikko pagājusi domes vadības tikšanās ar slimnīcas valdi un darbiniekiem. Mediķi paliek pie uzskata, ka Innai Budovskai un Andrejam Miļčevskim nav atbilstošas pieredzes un ka

vadīt nelielu iestādes nodaļu nav tas pats, kas vadīt Jēkabpils reģionālo slimnīcu, kurā strādā vairāk nekā pieci simti darbinieku.

Savukārt Jēkabpils pilsētas domes vadība ir pārliecināta par jauno valdes locekļu spējām un uzsver, ka konkursa nolikums esot ievērots.

"Atbilstoši nolikumam viņiem bija vajadzīga vadošā amatā pieredze, šis vadošais amats nebija noteikts ar kaut kādu noteiktu padoto skaitu, līdz ar to tīri juridiski un ētiski šie pretendenti atbilda nolikuma prasībām," saka Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

Dome aicina slimnīcas kolektīvu ļaut jaunajai valdei strādāt un pierādīt savas spējas, savukārt iesaistīties pašvaldība sola tad, ja valde nespēs tikt galā ar konkrētiem uzdevumiem. 

KONTEKSTS:

Jēkabpils pašvaldība februārī izsludināja konkursu Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes locekļu amatiem. Dome tad norādīja, ka, mainot valdi, varēs panākt pakalpojumu kvalitātes uzlabošanos un nodrošināt pacientu apmierinātību. Jaunais slimnīcas valdes priekšsēdētājs ir Gvido Liepiņš, kurš līdz šim bijis apdrošināšanas akciju sabiedrības "Balta" Jēkabpils reģionālās filiāles vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt