Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā nojauc «Vulkāna» ēkas

Slimnīca aptur Asins sagatavošanas nodaļas darbu

Jēkabpils slimnīca aptur Asins sagatavošanas nodaļas darbu

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā darbu pārtraukusi Asins sagatavošanas nodaļa. Donoru pieņemšanai ir atrasts pagaidu risinājums, bet asins sagatavošana un komponentu uzglabāšana nodaļā vairs nenotiek. Slimnīcas darbiniekiem tagad nāksies daudz biežāk braukt pēc asinīm uz Rēzekni vai Rīgu. 

Donorus Jēkabpils poliklīnikā šobrīd pieņem Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles darbinieki – slimnīcas un Valsts asinsdonoru centra vienošanās paredz, ka izbraukumi uz Jēkabpili tiks organizēti reizi nedēļā. Donoru pieņemšana notiek Asins sagatavošanas nodaļas telpās, bet pats nodaļas darbs ir apturēts, jo dzīvesvietas maiņas dēļ no darba aizgājusi līdzšinējā nodaļas vadītāja, kas bija vienīgā slimnīcas speciāliste ar transfuziologa sertifikātu.

"Formalitātes, kas nepieciešamas ar kontroli, ar asins sagatavošanas kabineta darbību, tur ir nepieciešams sertificēts speciālists. Šobrīd mēs meklējam ārstus, bet šāda veida speciālisti ir liels retums Latvijā," stāstīja Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš.

Līdz ar darba apturēšanu Asins sagatavošanas nodaļā netiek veikta ne asins sagatavošana, ne jaunu asins komponentu uzglabāšana. Turpmāk donoru ziedotās asinis tālākai apstrādei tiks vestas uz Rēzekni, tātad uz vietas Asins sagatavošanas nodaļā asins krājumu nebūs. Jau šobrīd nodaļas ledusskapji ir gandrīz tukši. Tieši Asins sagatavošanas nodaļā esošās rezerves līdz šim veidoja lielu daļu no asins krājuma, kas ir slimnīcas Asins kabinetā un kas paredzēts pārliešanai pacientiem.

"2018. gadā provizoriskie dati – ir izsniegtas 1045 devas, no tām devām 943 ir izsniegtas Jēkabpils Asins kabinetam, 50 devas ir Madonas Asins kabinetam, 52 devas – Valsts asinsdonoru centram," skaidroja Jēkabpils reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļas transfuzioloģijas māsa Velta Jakobsone.

Šie skaitļi attiecas tikai uz eritrocītu masas devām, bet nodaļa sagatavoja un izsniedza arī trombocītu masu un plazmu. Arī līdz šim bija gadījumi, kad Jēkabpilī uz vietas nebija konkrētu asins grupu asiņu un steidzami vajadzēja braukt pakaļ uz Rēzekni vai Rīgu, bet tagad mediķi prognozē šādu braucienu skaita palielināšanos.

"Mans kā ilggadējas donores viedoklis ir tāds, ka Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ikdienā tiek veiktas ļoti daudzas operācijas, pieņemtas dzemdības, un tas, ka šī Asins sagatavošanas nodaļa bija tepat uz vietas un varēja sniegt palīdzību jebkurā brīdī, ir ļoti svarīgs moments," pauda ilggadēja asins donore Jēkabpilī Linda Krūmiņa.

Asins kabinetā vienmēr ir jābūt konkrētu asins grupu komponentiem, bet to, vai varēs nodrošināt visu nepieciešamo, darbiniekiem ir grūti prognozēt, jo ir arī ekstrēmas situācijas, kad asins pārliešana nepieciešama nekavējoties. Tādēļ slimnīca turpinās meklēt risinājumus, lai atjaunotu Asins sagatavošanas nodaļas darbu.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt