Jēkabpils skolotāji: Algu reforma – slēpta slodzes palielināšana; streika iespējamība – liela

Jēkabpils izglītības iestāžu pedagogi ir ļoti neapmierināti ar Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto skolotāju atalgojuma modeli, kas, viņuprāt, ir slēpta darba slodzes palielināšana, par Jēkabpils skolotāju kongresā secināto Latvijas Radio stāstīja laikraksta "Jaunais Vēstnesis" žurnāliste Māra Grīnberga.

Jēkabpils pedagogi uzskata, ka saskaņā ar jauno atalgojuma modeli viņiem būs jāstrādā vairāk, lai varētu nopelnīt tikpat daudz, cik šobrīd. Daļa skolotāju par to pašu darbu pat saņemšot mazāku atalgojumu nekā līdz šim.

Tāpēc skolotāji uzskata, ka jaunais atalgojuma modelis ir slēpta darba slodzes audzēšana, norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) dalīborganizācijas Jēkabpils starpnovadu arodorganizācijas vadītāja Inga Ermansone.

"Reāli mēs skatījāmies, ka pēc tādiem ļoti aptuveniem aprēķiniem, kas ir arodbiedrības rīcībā, vismaz 350 skolās pedagogiem būs darba algas samazinājums," teica Ermansone.

Ermansone: Algu reforma – slēpta slodzes palielināšana; streika iespējamība – liela

Jēkabpils skolotāji uzskata, ka skolotāju darba slodze jau tagad ir pārāk liela, lai nodrošinātu nepieciešamo mācību darba kvalitāti, un skolotāji strādā uz spēku izsīkšanas robežas. Ar jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu pedagogus var piemeklēt profesionāls izdegšanas sindroms.

Skolotāji uzskata, ka atalgojuma pieaugumam jābūt tādam, kādu to prasa LIZDA. Atalgojuma pieaugums īpaši esot nepieciešams pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, bet ne tikai – arī skolas direktoru vietniekiem, bibliotekāriem un citiem, lai viņi spētu uzturēt savas ģimenes, teica žurnāliste.

Jau ziņots, ka trešdien notiks LIZDA un vairāku ministriju izlīgšanas komisijas sēde, kurā mēģinās rast risinājumus arodbiedrības prasībām saistībā ar pedagogu algām un izglītības nozares nepilnībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti