Dienas ziņas

Stiprais vējš rada postījumus

Dienas ziņas

Aizkrauklē pašizolācijā septiņi policisti

Jēkabpils saņem 300 respiratoru no Ķīnas

Jēkabpils saņem 300 respiratorus no Ķīnas

Šonedēļ sākusies individuālo aizsardzības līdzekļu piegāde pašvaldībām. Jēkabpils pilsētas pašvaldība saņēmusi 300 respiratorus, kas atbilst FFP2 klasei – tas nozīmē, ka šo aizsarglīdzekļu filtrācijas efektivitāte ir 94%.

"Mums bija parastās maskas – tās, kas nopērkamas aptiekās. Tās ilgstoši nevar lietot. Protams,  respirators būtu vēl labāk. Tad visas astoņas stundas ar vienu respiratoru var nostrādāt," sacīja Jēkabpils sociālā dienesta "Aprūpes mājās" biroja vadītāja Aija Eglīte.

Vietvarā par dāvinājumu pauž prieku, jo līdz šim tik augstas klases aizsarglīdzekļi pašvaldības iestāžu darbiniekiem nebija pieejami. "Tie nonāks noteikti pie tiem, kam šajā mirklī visvairāk  vajadzīgi. Tā ir pašvaldības policija, bāriņtiesa un sociālais dienests. Mēs no jaunnedēļas sāksim dāvāt dāvanu kartes ēdināšanai bērniem, kur darbinieki, kas strādās ar to, arī būs nodrošināti ar šiem respiratoriem," teica Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas darbiniekiem regulāri jānodrošina kārtība Covid-19 analīžu nodošanas punktā. Arī citu darba pienākumu veikšanā nav iespējams izvairīties no kontaktiem ar citiem cilvēkiem.

"Mums jāiet uz fizisku kontaktu, ja ir runa par fizisku aizturēšanu administratīvo pārkāpumu jomā vai to pašu dzērāju – viens neiestiepsi mašīnā, vajadzīgi divi. Mēs esam spiesti. Mēs nezinām, kāds viņš ir, vai viņš ir kontaktā bijis ar kādu no šīm [inficētajam] personām," norādīja Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis.

Respiratori noderēs arī Sociālā dienesta darbiniekiem, kuriem ikdienā saskare ar klientiem ir ciešā kontaktā, piemēram, aprūpētājiem, kuri joprojām turpina sniegt palīdzību veciem un slimiem cilvēkiem mājās.

Ņemot vērā, ka ik dienu, izmantojot respiratorus, strādās aptuveni 20 pašvaldības darbinieki, šo aizsarglīdzekļu Jēkabpils pilsētas pašvaldībai pietiks tikai dažām nedēļām, bet vietvarā uzsver, ka tuvāko dienu laikā jābūt piegādātiem respiratoriem un aizsargtērpiem, ko pašvaldība pasūtījusi par saviem līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt