Jēkabpils reģionālajā slimnīcā notiks vērienīgs remonts infrastruktūras uzlabošanai

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā tuvāko pusotru gadu notiks vērienīgi būvdarbi, kuru laikā tiks uzlabota ārstniecības iestādes infrastruktūra.

ĪSUMĀ:

 • Jēkabpils slimnīcā pusotru gadu notiks vērienīgi būvdarbi.
 • Pārbūvēs slimnīcas stacionāra 1. stāvu, rekonstruēs poliklīnikas ēku.
 • Darbus par 3,2 miljoniem eiro veiks SIA “Jēkabpils PMK”.
 • Slimnīcas un poliklīnikas ēkas sen nav remontētas un ir nolietojušas. 
 • Vispirms atjaunos poliklīnikas liftus un 3. stāva rehabilitācijas nodaļas telpas.
 • Par tālākajiem būvniecības etapiem informēs vēlāk.  
 • Darbus organizēs, lai nekavētu palīdzības sniegšanu pacientiem.
 • Būvdarbu dēļ var tikt mainītas pakalpojumu sniegšanas telpas.
 • Paredzēta arī aparatūras un iekārtu iegāde par 2,2 miljoniem eiro.
 • Slimnīcu plānoja pārbūvēt ātrāk, taču darbi aizkavējās.
 • Šobrīd plānotais būvdarbu pabeigšanas termiņš ir 2022. gada vasara.

Jēkabpils reģionālā slimnīca īsteno vērienīgu infrastruktūras uzlabošanas projektu, kura laikā paredzēta slimnīcas stacionāra 1. stāva pārbūve, kā arī ambulatorās daļas jeb poliklīnikas ēkas rekonstrukcija.

Darbus par 3,2 miljoniem eiro veiks vietējais uzņēmums – SIA “Jēkabpils PMK”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Dimants stāstīja, ka šī objekta remonts ir sevišķi nozīmīgs tieši viņa vadītajai firmai.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā notiks vērienīgs remonts infrastruktūras uzlabošanaiSandra Paegļkalne

“Mūsu uzņēmums ir būvējis abas šīs ēkas kā jaunbūves. Slimnīca laikam ir 1979. gads, poliklīnikas daļa 1986. vai 1985. gads – nodošanas gads. Poliklīnikā iekštelpās remonts nav bijis 35 gadus. Ēkas nolietojums ir robeža dažām lietām, kam kalpošanas laiks ir beidzies. Tas attiecas uz dažādiem cauruļvadiem, parasti ilgāks nemēdz būt šāda tipa ēkai, kas izbūvēta 1985. gadā. Ir pēdējais brīdis pienācis to visu nomainīt, izdarīt,” norādīja Dimants.

Pirmajā būvdarbu etapā tiks atjaunoti poliklīnikas lifti un trešā stāva rehabilitācijas nodaļas telpas, bet par tālākajiem būvniecības etapiem ārstniecības iestāde informāciju varēs sniegt nedaudz vēlāk. 

“Mēs nepārstājam sniegt pakalpojumu, sevišķi to, kas ir Uzņemšanas nodaļā, jo mēs nevaram akūtajiem pacientiem teikt, ka nevaram viņus uzņemt, jo mēs nevaram viņiem pateikt, lai neplīst aklās zarnas, lai nedzemdē akūti, lai nav brukas akūtas. Viņas notiek tāpat, neskatoties uz būvniecību. Tāpēc viss darbs tika plānots tā, lai maksimāli droši būtu mūsu darbiniekiem, medicīniskajam personālam un palīgpersonālam, tāpat arī pacientiem,” skaidroja slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš.

Lai gan ārstniecības iestāde visus pakalpojumus centīsies nodrošināt bez pārtraukuma, var gadīties brīži, kad kāds pakalpojums nebūs pieejams īslaicīgi.

Tas būs tajos mirkļos, kad vajadzēs pārvietot aprīkojumu un aparatūru no vienām telpām uz citām.

Pacientiem un klientiem jārēķinās, ka būvdarbu dēļ var tikt mainītas pakalpojumu sniegšanas telpas.

“Mēs noteikti sniegsim informāciju arī mājaslapā un “Facebook” lapā par šo pakalpojumu sniegšanas vietas maiņu. Tas nozīmē to, ka pacientam būs aktīvāk jāpaskatās informācija mājaslapā, vai šis pakalpojums tiek sniegts viņam ierastajā vietā vai tomēr ir nedaudz novirzīts citā vietā,” skaidroja Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova.

Līdztekus telpu pārbūvei projektā paredzēta arī aparatūras un dažādu iekārtu iegāde. Liela daļa jau sagādāta.  

“Aparatūras iegādei bija 1,6 miljoni eiro, aprīkojumam – vēl 600 000 eiro. Mēs jau esam iegādājušies aparatūru – mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtu, kā arī ultrasonoskopijas aparātus. Esam iegādājušies digitālo rentgenu, kas ir portatīvais rentgens, kuru mēs varam vadāt uz reanimāciju un uz perinatālās aprūpes centru, kur mēs varam zīdainīšiem taisīt rentgenu. Tāpat plānojam vēl iegādāties kompjūtertomogrāfu,” stāstīja slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš.

Par projektu gandarījumu pauž arī slimnīcas kapitāldaļu turētāja pārstāvis – Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps no partijas “Latvijas attīstībai”.

“Šim ir jābūt tādam kā vēl vienam pagrieziena punktam, mūsu slimnīcas uzlabojumam un slimnīcas veselības sistēmas kvalitatīvai nodrošināšanai,” sacīja Kraps.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstīto projektu “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”” sākotnēji bija paredzēts īstenot līdz pagājušā gada beigām, bet, ņemot vērā projektā identificētās problēmas, tā ieviešana ir būtiski aizkavējusies. Šobrīd plānotais būvdarbu pabeigšanas termiņš ir 2022. gada vasara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt