Jēkabpils plūdos cietušajiem saziedoti 50 000 eiro; palīdzības lūgumu pieplūdumu gaida pēc plūdu atkāpšanās

Sniegt palīdzību Jēkabpils plūdos cietušajiem iedzīvotājiem ir gatavs liels skaits cilvēku. Viņi savu atbalstu izsaka gan sociālajos medijos, gan vēršoties pie dažādām organizācijām. Palīdzēt gatavi arī tautieši ārzemēs.

"Es arī pati reiz esmu redzējusi Jēkabpils plūdus, varbūt ne tādā apmērām, bet tagad saprotu, ko nozīmē zaudēt iedzīvi un ko nozīmē strauja ūdens pienākšana. Tad es vienkārši, caur sevi izlaižot šo situāciju, nevaru palikt vienaldzīga," pauda transporta uzņēmuma vadītāja, jelgavniece Inga.

Uzzinot, ka ūdens līmenis Daugavā ir sasniedzis kritisko robežu, Inga sociālajos medijos piedāvāja Jēkabpils iedzīvotājiem palīdzību – transportu, ar kuru izvest mantas no plūdu skartajiem rajoniem un kādu laiku tās arī uzglabāt.

Viņa ir viena no daudzajiem Latvijas iedzīvotājiem, kas palīdz plūdos cietušajiem cilvēkiem. Daudzi piedāvā gan naktsmītnes, gan transportu. Arī dažādas lietas, piemēram, apģērbu.

Biedrības "Palīdzēsim viens otram" vadītājs Edijs Pipars atklāja, ka palīdzēt gribētāju ir vairāk nekā to, kas to lūdz. "Šis ir diezgan svaigs notikums, vēl plūdi turpinās.

Kad plūdi atkāpsies, es paredzu, ka tad palīgā saucieni sasniegs arī mūs, jo tad cilvēki sapratīs reālo situāciju un reālos zaudējumus.

Un tad sapratīs, kas viņiem ir nepieciešams. Pašreiz man liekas – radi, draugi, visas ģimenes savā starpā palīdz viens otram," sacīja Pipars.

Tikmēr "Ziedot.lv" ir uzsākusi naudas vākšanu plūdos cietošajiem. Divarpus dienu laikā savākti jau 50 tūkstoši eiro. Labdarības organizācija vadītāja Rūta Dimanta pastāstīja, ka ziedo arī cilvēki no ārzemēm: "Lēmumu par ziedojumu uzsākšanu mēs pieņēmām tāpēc, ka mēs sapratām, ka jēkabpiliešiem būs vajadzīga akūta palīdzība un arī tāpēc, ka daudzi cilvēki interesējās, kā varētu palīdzēt. Summas ir ļoti atšķirīgas, sākot no 1 eiro un sasniedzot vairākus simtus eiro. Interesanti – ziedo arī no ārzemēm, es pieņemu, ka tie ir tautieši, saņemam gan no Nīderlandes ziedojumus, gan no Vācijas, gan Lielbritānijas."

Organizācijai saziedotā nauda tiks izdalīta plūdos cietušajiem iedzīvotājiem tad, kad viņiem būs iespēja atgriezties mājās un saprast, kāda veida palīdzība ir nepieciešama.

Arī valdība domā par finansiālu atbalstu iedzīvotājiem, taču par tā apmēru lems tikai pēc ūdens līmeņa stabilizēšanos un zaudējumu aprēķinu veikšanas.

KONTEKSTS:

Jēkabpils novadā izsludināts spēkā sarkanais brīdinājums par plūdiem. Iepriekš tik lieli plūdi Jēkabpilī bijuši 1981. gadā, kad ūdens līmenis sasniedza 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Hidrologi uzlabošanos tuvākajās dienās neparedz. 13. janvārī vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt.

14. janvārī ūdens līmenis sasniedza 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Jēkabpils pašvaldība aicināja iedzīvotājus nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām. Bet 16. janvārī ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils turpina samazināties, pilsētā cer uzsākt applūdušo teritoriju ūdens atsūknēšanas darbus, un pilsētā Daugavas labajā krastā iedzīvotāju evakuācija atcelta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti