Dienas ziņas

Starptautiskā sabiedrība nosoda vēršanos pret Navaļniju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Konstatē konkurenci ierobežojošas darbības asenizācijas jomā

Jēkabpils pašvaldība esot gatava novērst KP uzietās neatbilstības asenizācijas jomā

Konkurences padome izmeklē iespējamos konkurences pārkāpumus asenizācijas jomā Jēkabpils pašvaldības kapitālsabiedrībā “Jēkabpils ūdens”. Pārbaude sākta pēc tam, kad padome saņēmusi sūdzību par iespējamām konkurenci ierobežojošām uzņēmuma darbībām. Pašvaldības uzņēmums ir vērsts uz sadarbību un gatavs neatbilstības novērst.

Individuālais komersants Dainis Dāboliņš decentralizētos kanalizācijas pakalpojumus sāka sniegt 2007. gadā, bet jau pusotru gadu viņa asenizācijas mašīna stāv bez darba. Dāboliņš ir atteicies slēgt jaunu līgumu ar SIA “Jēkabpils ūdens”, kas ir  decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistra uzturētājs, jo viņu neapmierina uzņēmuma piedāvātais jaunais līgumprojekts. Komersants tajā saskata neveselīgas konkurences radīšanu.

“Pats galvenais punkts bija tas, ka man viņiem kā uz paplātes bija jāpienes informācija par klientiem, daudzumu, datumu, vienīgi cena nebija. Informācija par to, kad un kam ko sniedzu. Kā konkurentam jāsniedz tāda informācija. Manuprāt, tas nav pareizi,” norādīja Dāboliņš.

Ņemot vērā, ka arī pats pašvaldības uzņēmums sniedz asenizācijas pakalpojumus, informācija par citu asenizatoru klientiem var radīt priekšrocības SIA “Jēkabpils ūdens”. Turklāt šādu atskaiti uzņēmums vēlējās saņemt reizi mēnesī, lai gan pašvaldības saistošie noteikumi paredz retāku iesniegšanu – reizi ceturksnī. Tā kā individuālo komersantu jaunais līgumprojekts neapmierināja, šobrīd SIA “Jēkabpils ūdens” ir vienīgais, kas sniedz asenizācijas pakalpojumus Jēkabpilī.

“Jēkabpils ūdens” valdes loceklis Artūrs Smagars skaidroja: “Šis mums ir tikai cits pakalpojuma veids, ko mēs papildus sniedzam, un mēs neesam ieinteresēti pārvilināt šos klientus. Mums ir nepieciešams zināt, no kurienes šis asenizators ved šo asenizācijas saturu un attiecīgi uz kurieni, lai mēs varētu decentralizētās kanalizācijas sistēmas attiecīgi piereģistrēt un kontrolēt asenizācijas satura nonākšanu attīrīšanas iekārtās.”

Uzņēmumā skaidroja, ka tad, ja attīrīšanas iekārtās nonāk pārāk piesārņoti notekūdeņi, tā ir pārāk liela slodze, un tas savukārt var bojāt ne tikai pašas iekārtas, bet arī vidi. Tomēr, ņemot vērā Konkurences padomes ieteikumus, pašvaldības kapitālsabiedrība ir gatava mainīt līgumprojektu. Arī Ministru kabineta noteikumos teikts, ka pienākums reģistrēt decentralizētās kanalizācijas sistēmu ir pašam tās īpašniekam, savukārt asenizatoram jāsniedz reģistra uzturētājam tikai nodotais notekūdeņu apjoms.

“Ļoti daudzās pašvaldībās tā ir problēma, ka faktiski šis uzņēmums, kurš veic notekūdeņu attīrīšanu un pie reizes ir arī asenizācijas pakalpojumu sniedzējs, ka viņš arī uztur decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistru, kas zināmā mērā viņam var sniegt priekšrocības pār privātajiem, jo faktiski viņiem ir pieejams klientu saraksts, kuri varētu gribēt šos pakalpojumus. Līdz ar to mēs aicinām pašvaldības pārvērtēt šādu risinājumu, lai gan MK [Ministru kabineta] noteikumi to atļauj, mēs aicinātu no tā atturēties,” atzina Konkurences padomes konkurences veicināšanas nodaļas vadītājs Antis Apsītis.

Konkurences padomē skaidroja, ka tagad no SIA “Jēkabpils ūdens” tiek gaidīts labotā līgumprojekta piedāvājums. Ja tajā būs ņemti vērā visi aizrādījumi un padomes ieskatā līgumprojekts vairs neapdraudēs godprātīgu konkurenci, tad izmeklēšana tiks izbeigta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt