Jēkabpils mērs par padomnieci algo deputāti; ministrija notikušo vēl vērtēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Šovasar - pēc 20 gadiem - mainījās vara Jēkabpils pilsētas pašvaldībā. Taču jaunā dome darbu ar jauniem tikumiem nav sākusi. Padomnieka amatā jaunais mērs Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija) iekārto “savējo” - domes deputāti Kristīni Ozolu, kas atbalstīja viņa ievēlēšanu. Iespējams, ka likums šādu rīcību gan liedz.

Jēkabpils domes deputāte Ozola amatu mēra padomnieku birojā ar algu 2000 eiro mēnesī saņēma bez konkursa drīz vien pēc koalīcijas izveidošanas.

Viņas pienākums – izvērtēt likumprojektus un normatīvos aktus, kas skar Jēkabpils intereses. Taču šādu amatu apvienošanu, iespējams, aizliedz likums “Par pašvaldībām”.

Tajā minēts, ka pašvaldības domes deputāts nedrīkst ieņemt attiecīgās pašvaldības administrācijā amatu, kura pienākumos ietilpst domes lēmumu projektu sagatavošana, domes lēmumu tiesiskuma un lietderības pārbaude, kontrole un uzraudzība pār domes pieņemto lēmumu izpildi un padomu un konsultāciju sniegšana pašvaldības amatpersonām.

Ragainis apgalvo – pirms pieņemt deputāti darbā, uzdevis noskaidrot, vai šāda amatu apvienošana ir pieļaujama.

“Mūsu darbībās neviena kompetentā iestāde neatrada pārkāpumu. Ja būs kādi iebildumi, tad pārskatīsim! Ja nemaldos, tika zvanīts arī uz KNAB,” norāda Ragainis.

Taču “Panorāma” noskaidroja – ar kompetentām iestādēm neviens nav konsultējies. Bet pati Ozola KNAB ar lūgumu izvērtēt situāciju nosūtīja tikai šonedēļ – mēnesi pēc iecelšanas amatā un tajā pašā dienā, kad ”Panorāma” vērsās pēc komentāra. Latvijas Televīzijai Ozola pauž, ka drīkst kalpot par deputāti un vienlaikus strādāt pašvaldības administrācijā.

“Amata nosaukums – vadītāja padomnieks, tur pat nav rakstīts – domes priekšsēdētāja. (..) Mans viedoklis ir jāsūta izpilddirektoram, kas izvērtē un iepazīstina domes priekšsēdētāju [ar manu viedokli],” pauž Ozola.

Viņa noliedz, ka viņas iecelšana padomnieka amatā būtu saistīta ar viņas atbalstu jaunajam mēram.

Tomēr pats Ragainis LTV atzīst – Ozola nesaņemtu darba piedāvājumu, ja nebūtu balsojusi par viņa ievēlēšanu par priekšsēdētāju.

“Četrus gadus strādājuši iepriekšējā sasaukumā, tagad esam koalīcijā. (..) Mums ir mērķi, kuru sasniegšanai ir vajadzīgi savi cilvēki,” uzsver Ragainis.

“Panorāma” lūdza situāciju komentēt vides un reģionālo lietu ministram Kasparam Gerhardam (Nacionālā apvienība), kurš ir deputātes Ozolas partijas biedrs. Tomēr Gerhards laiku tikties ar LTV neatrada – neskatoties uz to, ka citos jautājumos šonedēļ sniedza intervijas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts paskaidroja, ka par notiekošo Jēkabpilī nav zinājis un tagad pieprasījis pašvaldības informāciju.

“Tas ir domes iekšējais jautājums, kā viņi risina savas darbinieku problēmas. Skatoties tīri no likuma puses, īsti labs šis risinājums neizskatās. Ja secināsim, ka pārkāpts kāds likums, vērsīsimies Jēkabpils pilsētas domē ar lūgumu šo situāciju novērst,” saka Eglīts.

Likuma grozījumi, kas liedz pašvaldību deputātiem strādāt pašvaldības administrācijā, ir spēkā jau četrus gadus, taču ministrija skaidro – pārbaudes pašvaldībās nenotiek, ministrija cer uz vērīgo iedzīvotāju sūdzībām vai mediju interesi.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti