Dienas ziņas

Policija pārtrauc 16 cilvēku ballīti

Dienas ziņas

Tikai puse skursteņu ir apmierinošā stāvoklī

Jēkabpils mērs A. Kraps atkāpjas un aptur darbību partijā

Jēkabpils mērs Kraps pēc KNAB aizdomām par nelikumībām iepirkumos atkāpjas no amata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aivars Kraps nolēmis atkāpties no Jēkabpils mēra amata un arī lūdzis apturēt savu darbību partijā "Latvijas attīstībai". Šāds solis sperts pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) paustajām aizdomām par Jēkabpils pašvaldības amatpersonu iespējamām nelikumībām iepirkumos. Krapam saistībā ar šo lietu tika piemērots drošības līdzeklis – aizliegums pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus. 

"Nespējot šobrīd pilnvērtīgi turpināt pildīt sava ieņemamā amata pienākumus, esmu pieņēmis lēmumu atkāpties no Jēkabpils domes priekšsēdētaja amata," paziņojumā medijiem raksta Kraps. "Pirmām kārtām vēlos nodrošināt, lai pašvaldības darbā nerastos nekādi šķēršļi. Saistībā ar medijos izskanējušo informāciju par uzsākto kriminālprocesu aizdomās par Jēkabpils domes amatpersonu iespējamām nelikumībām pašvaldības kapitālsabiedrību veiktajos iepirkumos vēlos vēlreiz publiski apstiprināt, ka

neesmu veicis nekādas nelikumīgas darbības un esmu pilnā apmērā gatavs sadarboties ar tiesībsargājošajām instancēm, lai pierādītu, ka šīs apsūdzības manā virzienā ir nepamatotas."

Kraps apstiprināja, ka sniedzis liecības un atbildējis uz visiem uzdotajiem jautājumiem, kas saistās ar viņa kā amatpersonas pienākumu izpildi un domes pārraudzībā esošo kapitālsabiedrību uzraudzību. Kraps paudis gatavību arī turpmāk "publiski atbildēt un skaidrot izvirzīto apsūdzību nepamatotību".

Kraps atzīmēja, ka pēc paša vēlēšanās nolēmis lūgt apturēt viņa darbību partijā “Latvijas attīstībai”, "lai mani kolēģi nekādā mērā netiktu ierauti šajā skandālā, kamēr neesmu pierādījis patiesību".

Kraps solīja mēneša laikā līdz nākamajai domes sēdei pieņemt lēmumu, vai saglabās līdzšinējo pašvaldības deputāta mandātu un vai kandidēs nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Līdz lēmuma pieņemšanai viņš vēloties konsultēties ar kolēģiem.

„Latvijas Attīstībai” valdes priekšsēdētājs Ivars Ijabs
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

„Latvijas Attīstībai” valdes priekšsēdētājs Ivars Ijabs Latvijas Radio pauda, ka pret Krapu paustās aizdomas no KNAB ir pietiekami nopietnas, tāpēc amata atstāšana un darbības apturēšana partijā ir atbildīgs lēmums. Vēl pāragri spriest, vai „Latvijas attīstībai” pašvaldību vēlēšanās iekļaus Krapu arī tad, ja viņš turpinās darbību partijā.

"Pirmkārt, droši vien mums ir jāapskatās, ko saka citi „Latvijas attīstībai” biedri Jēkabpilī, raugoties arī uz priekšā stāvošajām pašvaldību vēlēšanām. Bet es saprotu, ka Krapa kungs šo lēmumu vēl nav pieņēmis, nu, sagaidīsim, ko arī viņš pats izdomās. Es domāju, ka jebkurā gadījumā mēs novērtējam to, ka viņš šādu lēmumu ir pieņēmis un distancējies no partijas šajā mirklī. Skatīsimies, kas notiks tuvākajā laikā. Mēs ar interesi, protams, sekojam tam, ko dara Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, tādēļ skatīsimies uz priekšu un sekosim izmeklēšanai," sacīja Ijabs.

KONTEKSTS:

KNAB šā gada 21. janvārī informēja, ka birojs iepriekš sāktā kriminālprocesā veicis tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības saistībā ar iepirkumiem Jēkabpils domē. Latvijas Televīzija (LTV) vēstīja, ka KNAB veiktās kratīšanas notikušas ne tikai Jēkabpils pilsētas domē, bet arī pašvaldības uzņēmumā "Jēkabpils pakalpojumi" un atsevišķu tā darbinieku dzīvesvietās.  

KNAB aizturēja Jēkabpils domes priekšsēdētāju Krapu un pašvaldības SIA "Jēkabpils pakalpojumi" vadītāju Guntaru Leitānu, liecināja aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. LTV zināms, ka starp aizturētajiem bija arī Jēkabpils domes deputāts Nikolajs Anuškevičs. Kopumā lietā par Jēkabpils pašvaldības amatpersonu iespējamām nelikumībām iepirkumos tika aizturētas četras personas. 

KNAB kriminālprocesu uzsāka pērn 21. septembrī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu. Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Jēkabpils pilsētas domes un tās kapitālsabiedrības valsts amatpersonas, iespējams, ļaunprātīgi izmantojušas savu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā saistībā ar attiecīgās kapitālsabiedrības veiktajiem iepirkumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti