Jēkabpils gatavojas plūdiem; no dārziņiem evakuēti pārdesmit cilvēku

Jēkabpils gatavojas plūdiem, un no dārziņu rajona ir evakuēti vairāk nekā desmit cilvēku. 

Pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis LTV 28.janvāra vakarā teica, ka pašlaik cilvēki evakuēti Lašos pirms Jēkabpils, bet pašā pilsētā to darīt nav nepieciešamības. Policija tomēr apbraukā un informē pie ūdens dzīvojošos cilvēkus par plūdu iespējamību. Pašlaik tiekot atsūknēts ūdens arī no vairākām vietām Jēkabpilī. 

Iepriekš Jēkabpils mērs Raivis Ragainis Latvijas Radio stāstīja par cilvēku evakuāciju no pilsētai tuvējiem dārziņiem. 

Jēkabpils mērs par plūdiemEdgars Kupčs/LR
  "No dārziņu kooperatīva "Veselība" evakuēti visi cilvēki.. Trīs evakuēti ar laivām, pārējie visi paši izgājuši laukā. Šobrīd notiek novērošana," viņš teica. 

  "Cilvēki nelabprāt atstāj savus īpašumus. Paliek turpat blakus sargāt. Tie, kuriem ūdens jau visriņķī, viņiem, sanāk, jāiet laukā jau ar zābakiem," viņš teica.

  "Ūdens līmenis pulsē. Pusstundas laikā pacēlās par nopietnu līmeni, un applūda dārzkopju kooperatīvs, kas ir apmēram septiņus kilometrus uz augšu no pilsētas. Esam gatavi gaidīt šo ūdeni pilsētā. Visi dienesti ir gatavības režīmā," stāstīja pilsētas mērs, piebilstot, ka tai pat laikā pašā pilsētā ūdens līmenis ir nedaudz nokrities. 

  Aizvadītajā nedēļā Jēkabpils – Pļaviņu posmā Daugavā izveidojās un saglabājās ledus sablīvējums. Tas turpināja aizsprostot upi augšpus Jēkabpils līdz pat Jersikai un augstāk. 

  Visu nedēļu ūdens līmenis pie Jēkabpils turējies stabili, bet 28.janvārī novērota strauja ledus un vižņu iešana Jersikas posmā, kur šā iemesla dēļ ūdens līmenis sācis pazemināties.

  Daugavā pie Jēkabpils atkal sāk paaugstināties ūdens līmenisEdgars Kupčs/LR
   Par ūdens līmeņa maiņām Latvijas Radio skaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģe Līga Klints:

   "Jēkabpils posmā ūdens līmenis pēc 14:00 sāka diezgan strauju paaugstināties. 14:30 tas pārsniedza palieņu aplūšanas līmeni un pēc tam paaugstinājās vēl. Šobrīd tas ir zem bīstami augstā līmeņa."

   Viņa teica, ka visticamāk ūdens līmenis turpinās celties. Pastāv iespēja, ka tas pazemināsies un atkal paaugstināsies, kā tas pierasts ledus kustību laikā. Iespējams, tas šovakar pārsniegs bīstamo robežu, taču to ir grūti prognozēt gaisa temperatūras dēļ. 

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti