Dienas ziņas

Skrundeniecei Annai StabeI – 100

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mazie jēkabpilieši izveido animācijas filmu

Jēkabpils bērni Latvijai dāvā animācijas filmu

Īpašu un sirsnīgu dāvanu Latvijai simtgadē izveidojuši Jēkabpils bērni. Pilsētas Kultūras pārvaldes īstenotā projekta laikā bērnudārzu audzēkņi un mazāko klašu skolēni radījuši animācijas filmu ar nosaukumu “Kur dzīvo Latvija?”, un tikko šis radošais darbs piedzīvojis pirmizrādi.

Projekts “Animācijas filma “Kur dzīvo Latvija?”" sākās ar 120 bērnu darbiem, kuri tika iesniegti konkursam. No tiem tika izvēlēti 30 radošākie darbi, kuru autori janvāra sākumā piedalījās meistardarbnīcās. Bērni paši domāja filmas scenāriju un tēlus, zīmēja un veidoja, bet viņu darbu gala rezultātā pārvērta māksliniece Ruta Štelmahere, kā arī animatore Dace Liepa kopā ar savu radošo komandu.

“Es zīmēju taurenīti, Latvijas karogu un vārnu, bet šeit atradu vārnu. Var redzēt, ka viņai kustas knābītis un spārni,”

stāsta Jēkabpils bērnudārza “Zvaniņš” audzēkne Alise Marta Stiprā. Viņa piebilst, ka “manuprāt, Latvija dzīvo zem Igaunijas”.

Bērni ir ne tikai scenārija un tēlu autori. Arī filmas tekstu ierunājuši un dziesmas iedziedājuši Jēkabpils mācību iestāžu audzēkņi. Pieaugušie atzīst, ka process bijis diezgan sarežģīts, jo bērni ir ļoti radoši un ātri maina savas domas. “Plūstoši jāpielāgojas tam brīdim, kad bērns izpaužas; un, kad viņš izpaužas, tas ātri jāķer un jāizmanto, jo daži bērni ir ļoti paškritiski,” stāsta animatore Dace Liepa. “Viņi uzzīmē un saka – “Ai, nesmuki sanāca!” un saburza. Jāpaspēj atņemt to zīmējumu, lai viņš nesaburza, jo zīmējums ir labs, tikai bērnam nez kāpēc ienācis prātā, ka kaut kas nav pareizi,” norādīja Liepa.

Projekts ļāvis bērniem apgūt jaunas prasmes, veicinājis mazo autoru iztēli, kā arī dokumentējis piederības sajūtu Latvijai bērnu acīm. “Pārsteigums bija liels un arī patīkams šajā procesā, un tagad redzēt to gala iznākumu – vienkārši prieks! Visu laiku komentē – tas ir mans, gan ieskaņots, gan zīmēts. Ļoti patīkami,” atzīst filmas līdzautora mamma Vēsma Žiga.

Animācijas filma “Kur dzīvo Latvija?” ir mazo jēkabpiliešu dāvana Latvijas simtgadē citiem bērniem Latvijā un ārzemēs. Filma tiks sūtīta latviešu kopienām citviet pasaulē. Projektu atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti