Panorāma

Pabeigts novadu reformas projekts

Panorāma

28% netic oficiālajai informācijai par Covid-19

Jēkabpilij un Sēlijai pietrūkst ietekmes Saeimā

Jēkabpilij un Sēlijai pietrūkst ietekmes Saeimā

Administratīvi teritoriālās reformas sākotnējais variants paredzēja, ka būs tikai divas atsevišķas pilsētas – Rīga un Jūrmala. Taču laika gaitā šādu statusu izdevās nosargāt arī vairākām citām lielajām pilsētām, kuras varēja atļauties spēcīgu lobiju parlamentā. Taču ne Jēkabpilij, kas tiks apvienota ar apkārtējiem novadiem. Noraidīta arī iecere vēsturiskajās sēļu zemēs izveidot Sēlijas novadu.

Reformas plāns paredz Jēkabpils pilsētu apvienot ar blakus esošajiem Krustpils, Aknīstes, Salas, Viesītes un Jēkabpils novadiem. Sākotnēji Jēkabpils pret to neiebilda. Taču, redzot, ka citām pilsētām vienai pēc otras Saeima  izņēmuma kārtā ļauj palikt neskartām, arī jēkabpilieši kļuva domīgi.

Ja reiz Daugavpils, Rēzekne, Liepāja, Jelgava un Ventspils drīkst palikt kā atsevišķas pilsētas, tad ar ko mēs esam sliktāki? Tā uzskata Jēkabpils pilsētas pašvaldībā. Tādēļ Jēkabpils dome mainīja savu sākotnējo nostāju un lūdza reformas autorus atstāt pilsētu līdzšinējās robežās. Tomēr Saeimas atbildīgā komisija šodien izšķīrās par apvienošanu. Pilsētas mērs neslēpj savu neapmierinātību.

"Šajā situācijā tas valdības lēmums - viņš ir uzspiests. Tā ir piespiedu laulība. Satiekas jaunietis un jauniete. Vecāki saka – varbūt jāprecas. Bet jaunieši grib padzīvot kopā. Saprast, vai ir viens otram piemēroti," sacīja Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

"Panorāmas" satiktie Jēkabpils iedzīvotāji gan par šādām “piespiedu laulībām” īpaši neskumst un par administratīvo robežu pārbīdīšanu nesatraucas. Daži tajā pat redz ieguvumus. "Nu ziniet – parastiem cilvēkiem grūti par to kaut ko teikt. Man tas netraucē. Cilvēki dzīvo visur," norāda Jēkabpils iedzīvotāja Svetlana.

"Es domāju – tas nāks par labu gan viņiem gan mums. Būs lielāka platība Jēkabpilij pašai," savukārt uzskata Anrijs.

Šodienas Saeimas komisijas sēde pārvilka svītru arī vairāku Daugavas kreisā krasta pašvaldību iecerei izveidot savu Sēlijas novadu. Izskatās, ka uz šo brīdi Sēlijas stāsts ir izsapņots. Vismaz uz kādu brīdi.

Vidusdaugavas apkārtnes novadi vairs necer ar protesta akcijām ietekmēt deputātu balsojumu pirms reformas pieņemšanas galīgajā lasījumā. Tacu neizslēdz iespēju pēc likuma pieņemšanas apstrīdēt to Satversmes tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti