Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VDK dokumentus plānots publiskot internetā

Jēkabpiliešiem bažas par dzīvokļu privatizāciju

Jēkabpiliešiem bažas par dzīvokļu privatizāciju

Jēkabpilieši, kuriem ir tiesības izpirkt īres dzīvokļus, no pašvaldības saņēmuši vēstules, kurās pausts aicinājums privatizēt dzīvojamās telpas. Pēc vēstules izlasīšanas iedzīvotājiem radušās bažas, vai pašvaldība viņus neizliks no dzīvokļa, ja viņi to neiegādāsies savā īpašumā. Daudziem nav līdzekļu, lai to iegādātos – pat ar iespēju maksāt pa daļām.  

Irēnas kundze īrē divistabu dzīvokli, kurā dzīvo kopā ar meitu. Pašvaldības vēstule, kas atgādina par tiesībām dzīvokli privatizēt, kundzei sagādājusi uztraukumu, jo tajā tiek izteikts brīdinājums, ka turpmāk īres līgumi būs ar noteiktu termiņu un ka, beidzoties līguma termiņam, īrniekam būs pienākums atbrīvot dzīvojamo telpu, ja vien ar izīrētāju nebūs noslēgts jauns līgums.

“Pēkšņi tu saņem tādu vēstuli! Tu esi godīgi maksājis, bet tevi draud mest ārā. Uz kāda pamata?” uztraukumu pauda jēkabpiliete Irēna.

“Es esmu šajā mājā nodzīvojusi 19 gadus. Tāds iespaids ir, ka tev draud, ja tu nepirksi to dzīvokli, tad tevi ņems un izmetīs ārā. Bet padomājiet loģiski, par kādu naudu es varu nopirkt to dzīvokli? Ar to savu pensiju un meitas algu? Un aizdevumu man neviens nedos,” klāstīja Irēna.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības vēstules saņēmuši tie, kuri īres līgumu noslēguši laikā līdz 2001.gada beigām, jo viņiem ir tiesības dzīvokli izpirkt.

Pašvaldība skaidro, ka šādas vēstules izsūtījusi ar mērķi informēt īrniekus par gaidāmajām pārmaiņām, kas paredzētas jaunajā Dzīvojamo telpu īres likumprojektā, vienlaikus atgādinot par iespējām dzīvokli izpirkt. Izmaiņas valsts normatīvajos aktos paredz plašākas tiesības dzīvokļu īpašniekiem.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko skaidroja, ka “tiem īrniekiem, kuri godprātīgi maksās par īri, par komunālajiem pakalpojumiem, nekādu problēmu nebūs”.

“Bet, ja īrnieks nemaksās par saņemtajiem pakalpojumiem, īpašnieks varēs ātrāk veikt darbības, lai īrnieku kaut kādā veidā ietekmētu,” norādīja Rutko.

Tātad tos, kuri kārtīgi maksā par īri un komunālajiem pakalpojumiem, no dzīvokļa laukā neliks – sola pašvaldība.

Tikmēr Jēkabpils pensionāru apvienība “Sasaiste” saskaras ar neizpratni daudzu pensionāru vidū. Tas liecina, ka šis jautājums iedzīvotājiem nav pietiekami saprotami izskaidrots.

“Veciem cilvēkiem ir jārunā un jāizskaidro viņiem saprotami, lai nebaidās, ka viņi tiks izlikti. Es domāju, ka vajag pašvaldību iestādēm, arī visiem SIA, ar cilvēkiem vairāk komunicēt, izskaidrot, lai viņi saprot un lai nav jābaidās,” pauda Jēkabpils pensionāru apvienības “Sasaiste” vadītāja Biruta Jemeļjanova.

Jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu Saeima pieņēmusi pirmajā lasījumā. Lai tas stātos spēkā, Saeimai tas vēl jāpieņem otrajā un trešajā lasījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt