Dienas ziņas

Īres parādi dilst lēni

Dienas ziņas

Latgales piensaimnieki protestē

Izskata lietu par zīdaiņa piekaušanu

Jēkabpilī zīdaini smagi piekāvušajiem vecākiem pieprasa reālu brīvības atņemšanu

Prokurors pieprasījis reālu brīvības atņemšanu vecākiem, kuri Jēkabpilī smagi piekāva zīdaini, informēja Jēkabpils rajona tiesā.

Prokurors pieprasījis brīvības atņemšanu uz trīsarpus gadiem sievietei un divarpus gadiem vīrietim.

Uz attiecīgi pusotru un diviem gadiem abiem apsūdzētajiem pieprasīts piemērot arī probācijas pasākumus. Cietušās puses pārstāvja pieprasīto 10 000 eiro morālo kompensāciju tiesājamajiem noteikts segt solidāri.

Lietas iztiesāšana aiz slēgtām durvīm turpināsies 28.oktobrī, kad apsūdzētajiem tiks dots pēdējais vārds.

Zīdaiņa mātei apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 125.panta 2.daļas 8.punkta - par tāda miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, kas bīstams dzīvībai vai bijis par iemeslu redzes, dzirdes vai kāda cita orgāna vai orgānu funkciju zaudēšanai, psihiskam vai citādam veselības traucējumam (smags miesas bojājums), ja tas izdarītas pret personu bezpalīdzības stāvoklī - un pēc Krimināllikuma 174.panta 2.daļas - par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs.

Zīdaiņa tēvam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 174.panta 2.daļas.

Iepriekš Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldē informēja, ka ekspertīžu gaitā konstatēts - vecāki bērniņam nodarījuši smagus miesas bojājumus.

Pateicoties mediķu sniegtajai palīdzībai, smagi cietušā bērna veselības stāvoklis ir jūtami uzlabojies, nopietnu problēmu ar veselību viņam neesot, un patlaban viņš ir nodots aizbildnībā. Savukārt abi bērnam smagas traumas nodarījušie vecāki kopš 27.februāra atrodas apcietinājumā.

Jau ziņots, ka 25.februārī ap plkst.17 Jēkabpils reģionālajā slimnīcā tika nogādāts divus mēnešus vecs zīdainis, kam mediķi konstatēja smagas traumas. Aizdomās par miesas bojājumu nodarīšanu bērnam tika aizturēti viņa vecāki - 1990.gadā dzimusī bērna māte un 1985.gadā dzimušais tēvs. Vīrietis agrāk bijis četras reizes tiesāts.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģiskajā klīnikā, kurp bērns tika nogādāts uz ārstēšanos, mediķi viņam konstatēja gan roku un kāju dažādas traumas, gan arī smagu galvas traumu.

Par zīdaini šobrīd rūpējas mātes piederīgie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti