Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

''Neatkarīgo Tukuma Ziņau'' redaktore Ivonna Plaude par Tukuma atkritumu diskusiju

Ārpus Rīgas

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis par Sviesta cenas kāpumu

Jēkabpilī var kļūt par brīvprātīgo uz vienu dienu

Jēkabpilī var kļūt par brīvprātīgo uz vienu dienu

Nākamnedēļ Jēkabpilī jau otro reizi startēs akcija, kuras laikā ikvienam interesentam būs iespēja dzīvē iepazīt vairāku profesiju specifiku. Brīvprātīgie varēs ieskatīties remotatslēdznieka, siltumtīklu operatora profesijā, iesaistīties kultūras dzīves organizēšanā, strādāt ar dzīvniekiem, bibliotēkā, slimnīcā vai sociālajā jomā. Jēkabpils nevalstisko organizāciju (NVO) resursu centra organizētajā brīvprātīgo akcijā īpaši aktīvi iesaistās vietējie jaunieši.

Dažādas iestādes un nodibinājumi Jēkabpilī jau otro vasaru pēc kārtas piedāvā darbavietas brīvprātīgajiem, kas vienas dienas laikā varēs gūt pieredzi un priekšstatu par dažādām darbības sfērām. Akcija “Brīvprātīgais uz vienu dienu”, kurā nav vecuma limita, lielu atsaucību guvusi tieši jauniešu vidū.

“Tā ir lieliska iespēja izzināt citus cilvēkus, un tā ir arī iespēja palīdzēt citiem un lieliski sevi ieguldīt kādās citās jomās, nevis tikai iet un darīt kaut ko par maksu,” pārdomās dalās 17-gadīgā Līga Bārbale, kura jau iepriekš kā brīvprātīgā ir darbojusies dažādās bērnu nometnēs.

“Es esmu izvēlējusies, ka es šogad pastrādāšu vairāk ar cilvēkiem ar [īpašām] vajadzībām. ''Cerību sala'', tur ir cilvēki ar kustību traucējumiem,” par savu izvēli stāsta sešpadsmitgadīgā Solvita Rubiķe, kura nākotnē plāno iegūt pedagoga profesiju un domā, ka darbs ar cilvēkiem tagad būs labs ieguldījums nākotnes profesijas izzināšanā.

Brīvprātīgo pieteikšanās vēl turpinās, bet biedrības un iestādes jau ir piedāvājušas vietas, kur brīvprātīgie varētu nākt un pastrādāt sākumā vienu dienu, bet, ja rodas vēlēšanā,s palīdzēt arī ilgāk.

Šogad brīvprātīgos gaida dzīvnieku patversmē, vairākās pašvaldības iestādes, dažādās biedrībās, kas nodarbojas ar zaļa dzīvesveida popularizēšanu, ar dzīvnieku aizsardzību, kā arī pilsētas sociālās iestādes, arī Jēkabpils reģionālā slimnīca.

“Jaunieši palīdzēs pie pacientu aprūpēšanas, viņi palīdzēs gan pārģērbt, gan pabarot pacientus, palīdzēs arī izmazgāt telpas, palīdzēs pie gultas veļas maiņas un, protams, ja ir vēlme, arī parunāšanās ar pacientu, jo ir ļoti daudz pacientu, kas ir veci, ar kuriem vajag parunāties,” stāsta reģionālās slimnīcas galvenā māsa Māra Skrodere.

“Es tagad no pieredzes stāstīšu, ka Vācijā skolēni tieši iet uz mēnesi uz organizācijām, kur viņi skatās, strādā un tad arī saprot, vai viņi tālāk aizies vai neaizies [tajā nozarē],” tā Māra Skrodere.

Akcija “Brīvprātīgais uz vienu dienu” Jēkabpilī notiek jau otro vasaru un otro reizi tajā piedalās arī biedrība “Ūsiņš”. Pērn saimniecībā, kur ne tikai audzē zirgus, bet arī rīko izjādes, sacensības un arī vasaras nometnes bērniem, kā brīvprātīgā strādājusi meitene, kura fotografējusi un veidojusi fotoalbumu par saimniecību. Arī šogad saimniece Ieva Jase gatava pieņemt kaut vai desmit brīvprātīgos palīgus:

“Pagaidām ir pieteikušies manuprāt trīs vai četri, viņiem būs iespēja gan kopt zirgu, gan strādāt ar zirgu, apskatīties, kāda ir ikdiena. Iepazītie,s kāda ir brīvdienu māja, kā strādā, pēc nometnēm kāda tā izskatās. Arī darbiņi pa stalli, inventāra kopšana un tīrīšana noteikti būs. Ir divi puiši pieteikušies, tātad būs boksu labošana, varbūt šķēršļus zirgiem palabosim.”

Savukārt akcijas “Brīvprātīgais uz vienu dienu” koordinatore Ligita Upīte uzsver, ka mūsdienu jaunietim jau pēc pamatskolas beigšanas ir jāzina, par ko viņš vēlas kļūt nākotnē, un

brīvprātīgais darbs ir tā iespēja, kad var vismaz vienu dienu redzēt dažādu profesiju specifiku praksē.

“Es ieraudzīju, ka šī akcija dod vairāk nekā Ēnu diena. Šī iespēja ir jau agrā jaunībā saprast, ko viņi grib nākotnē. Jau bērnudārza vecumā un jaunākajās klasēs bērniem daudz kas jārāda un viņiem pašiem jādara, lai viņi saprastu, par ko viņi dzīvē grib kļūt. Mēs esam redzējuši pagājušā gada datus, kad 30% jauniešu, nomācoties vienu gadu augstskolā, saprot, ka viņi nav aizgājuši tur, kur vajag,” spriež Upīte.

Jēkabpilī nedēļu pirms mācību gada sākuma tiek plānots nodarbināt ap 70 brīvprātīgo, kas varēs strādāt 15 dažādās vietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt