Sadaļas Sadaļas

Jēkabpilī valsts iestādēm telpas iznomā bez maksas

Jēkabpils pilsētas domes sēdē deputātu diskusijas izraisīja lēmumprojekts par patapinājuma līguma pagarināšanu ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Jēkabpils filiāli par telpām Jēkabpilī. Deputāti bija neizpratnē par to, kāpēc jāpagarina līgums, ja pašvaldība par telpu īri nesaņem nekādu maksu. Taču šī nav vienīgā valsts iestāde, kas bez maksas nomā telpas no Jēkabpils pilsētas pašvaldības.

Izrādās, lielākā daļa valsts iestāžu darbojas uz šāda patapinājuma līguma pamata un pašvaldība no tā neko nepelna, taču, kā skaidro pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis, valsts iestāžu atrašanās reģionu pilsētās ir ieguvums iedzīvotājiem – ja valsts iestāžu Jēkabpilī nebūs, tās izvietosies citur, bet cilvēkiem nāksies mērot ceļu uz Rēzekni, Daugavpili vai Rīgu, lai saņemtu šos pakalpojumus.

"Novadi ir izmiruši un pēdējais bastions ir reģionu pilsētas. Šeit šiem valsts iestāžu pakalpojumiem ir jākoncentrējas, lai pārklātu ne tikai pilsētu, bet arī apkārtējos novadus.

Protams, daudziem to negribas dzirdēt, bet tas ir fakts. Un, ja mēs nekoncentrēsim Jēkabpilī visus tos pakalpojumus, ko var sniegt valsts iestādes, ja novadi nesapratīs, cik svarīgi ir „stutēt” Jēkabpili, tad mūs „apēdīs” Daugavpils, Rēzekne, kas atrodas ap 100 kilometru attālumā, un tie ir diezgan lieli attīstības centri," Jēkabpils pilsētas pašvaldības viedokli par to klāsta izpilddirektors Guntars Gogulis.

To uzņēmumu skaitā, kuri uz patapinājuma līguma pamata patlaban nomā telpas no Jēkabpils pilsētas pašvaldības, ir tādas iedzīvotājiem svarīgas iestādes kā Valsts darba inspekcija (VDI), Valsts vides dienests (VVD), Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC), Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "Bior", Veselības inspekcija (VI) un Uzņēmumu reģistrs (UR).

Telpu iznomāšana bez maksas kļuva populāra krīzes laikā, kad daudzas valsts iestādes samazināja darbinieku skaitu un likvidēja savus birojus pilsētās ārpus Rīgas, daļa biroju tomēr darbību atjaunoja, to skaitā VDI, kurai vairākkārt nācās pārcelties no vienām telpām uz citām, bet šī institūcija ir svarīga, jo sūdzību par laikā neizmaksātām algām un citiem pārkāpumiem Jēkabpilī netrūkst.

Tajā pašā laikā ir citas iestādes, kurām vairs nav sava pārstāvja Jēkabpilī. Tā, piemēram, Daugavpils reģionālā Vides pārvalde, kuras trīs darbinieki savulaik apkalpoja visu bijušo Jēkabpils rajona teritoriju, vispirms samazināja darbinieku skaitu, bet pēc tam likvidēja arī biroju un tagad cilvēkiem, kuri vēlas saņemt nepieciešamās izziņas, nākas mērot ceļu uz Daugavpili.

Deputāti nolēma pagarināt patapinājuma līgumu ar SPKC, taču izteica vēlmi, ka nu jau krīze ir beigusies un būtu laiks valstij pievērst uzmanību savu iestāžu situācijai reģionos, lai tās nekoncentrētos tikai dažos centros un Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt